Viimsi Villemi följeton: vallaisandad ja metsaelukad

Mind olla hiljuti nähtud Vardi teel põder Tuuduri ja kits Salme restot külastamas😊

No täielik libauudis! Seal teeotsas võis küll näha paanika peale kogunenud kohalike jäägrite autokolonni, üks musklimasin uhkem kui teine, kuid mind mitte. Sest Viimsi Villem ei hulgu mitte metsas, vaid on nüüdsest följetonistina teenimas Viimsi Uudiste talituses oma igapäevast leiba vorsti peale. Hakkan avaldama kõverpeegeldusi kohalikest jauramistest vähemalt paar korda kuus, aga kui vaim peale tuleb, siis sagedaminigi.

Sissejuhatuseks olgu öeldud, et see metsaelukate teema Viimsi valla sõnumimudijate ühisloomes on olnud üksjagu kurbnaljakas küll. Vallaisand Kallase ajal sepitsesid Nelgi tee keskkonnaametnikud murekirja saatusekaaslastele riigi keskkonnateenistuses. Et Viimsis olla põtrade arvukus suur, aga jahimehi kah ei saa saata neid küttima. Sest oleme ju lubanud igasse metsa ehitada hulganisti karpe inimeseloomadele.  Muretseti ka selle pärast, et uhkete autodega vallateedel kihutajad on juba mitu korda pidanud põtradega kokku põrgates oma egopikendust kortsutama.

Nojah, ega riigi keskkonnaametnikud ei osanud säherduse kirjaga muud tarka peale hakata kui saatsid selle edasi Õhtulehte. Asi sai avalikuks ning kus siis alles puhkes kohalikus molliraamatus möll. Et mis toimub!? Mis mõttes liiga palju põtru!? Lõpetagu vallaisandad hoopis see arutu metsades vooglaiutamine, kus kõik põtrade liikumisteed taandarendatakse täis JOKK-skeeme.

Siis sai vallavanemaks Jänes, kes korraldas mäletatavasti üksjagu huvitavaid ettevõtmisi. Tema kohe tahtis tähelepanu, tegi igasugu haake ja muud pulli. Näiteks ükskord kutsus ta kokku inimloomade kärjad ning teatas siis neile uhkelt: Viimsi metsades on nähtud karu! Lisades, et kohe hakkab see pommuudis kohalikus molliraamatus oma elu elama. No ja muidugi jätkus seal juttu kauemaks – et kas oli ikka karu, metssiga, suur koer või lihtsalt kuivanud puuront. Noh, mind need jänesehaagid juba ei eksitanud!  Kogenud murdjana hammustasin läbi sellegi libateema. Tegemist oli klassikalise katsega juhtida tähelepanu kõrvale nendelt pisikeste moosivarguste tüüpi asjadelt, mille kohta toona vallamajast üha sagedamini signaale saabus.

Ning nüüd on vallavanem see … ee… noh see … mingi itaaliapärase toiduaine kõlaga… noh see spagetti või mis… Igatahes on temal väga raske, sest Saarekunn ei kuula sõna ning Kinnisvarakunn nõuab allkirju kahtlastele paberitele. Just sellisel segasel ajal lähevad liikvele nii libauudised kui libahundid.

Aga siin ma nüüd olen, täiesti reaalne Viimsi Villem, ning hakkan meie metsades ja metsade ümber toimuvat tähelepanelikult jälgima.

Stei tjuund!

Tunnusfoto: Visual Hunt.

Viimsi Uudised

Jaga: