Atso Matsalu: minu väärtushinnangud ei lange kokku Viimsis võimul oleva Reformierakonnaga

Ettevõtja ja Viimsi valla poliitik Atso Matsalu otsustas lahkuda Reformierakonna ridadest ja ühineda erakonnaga Eesti 200.

Peamise põhjusena tõi ta välja Reformierakonna otsused, mille puhul ei arvestata kohalikku kogukonna arvamust ja harrastatakse nn teerullipoliitikat. Matsalu sõnul on paljudest juhtumitest kõige markantsem möödunud aasta novembris Haabneeme koolijuhi vabastamine ametist ilma kooli hoolekogu nõusolekuta.

„Minu väärtushinnangud ei lange kokku Viimsis võimul oleva Reformierakonnaga,“ nentis Matsalu oma lahkumiskirjas Reformierakonna piirkondlikule juhatusele.

Eesti 200 puhul peab ta peamiseks tugevuseks soovi kaasata kohalikku kogukonda inimesi puudutavatesse otsustesse. Ettevõtjana on talle sümpaatne Eesti 200 poolt rahvusliku kapitali väärtustamine ning suund halduskoormuse vähendamiseks. Samuti puidutööstuse käsitlemine strateegilise tööstusharuna.

„Juhin ASi Puukeskus, mis pakub otseselt tööd 30-le inimesele ja kaudselt sadadele. Enamik meie kliente ning koostööpartnereid on seotud puidutööstusega,“ lisas Matsalu.

25-miljonilise aastakäibega AS Puukeskus on üks juhtivaid puitmaterjali ja puidust mööbliplaatide hulgimüüjaid Eestis.

Atso Matsalu oli Viimsi vallavolikogu liige aastatel 2013 – 2017 kuuludes maa- ja planeerimiskomisjoni ning kultuuri- ja spordikomisjoni.

Alates 2013. aastast on Matsalu Viimsi Vee nõukogu liige, kus oma peamiseks saavutuseks peab sellest ettevõttest korruptiivsete skeemide väljajuurimist.

Ta on aktiivselt tegelenud ka Randvere kooli laienduse ettevalmistustega.

Atso Matsalu on staažikas korvpallikohtunik. 1992. aastal sai rahvusvahelise FIBA kohtuniku kategooria ja aastal 2009 omistati talle rahvusvahelise komissari FIBA kategooria. Alates 2015. aastast on ta Eesti korvpallikohtunike juhatuse liige.

Loe samal teemal:

„Atso Matsalu: ainult hoolekogud hoolivad päriselt“

Viimsi Uudised

Jaga: