Hannes Võrno töö Kohtla-Järve gümnaasiumis jäi lühiajaliseks

Delfi on avaldanud ajakirjanike Mari Eesmaa ja Karoliina Hussari loo “Hannes Võrno lahkus tüliga töölt Kohtla-Järve gümnaasiumis, süüdistab kooli sundvaktsineerimises”.

Viimsi volikogu liige Hannes Võrno asus möödunud aasta novembris tööle Kohtla-Järve Gümnaasiumi ajakirjandus- ja meediaõpetajana. Vaid 4 kuud hiljem lahkus Võrno töölt, tuues ettekäändeks kooli poolt õpetajate sundvaktsineerimise.

Kohtla-Järve gümnaasiumi direktori Hendrik Agur toob oma vastulauses esile, et “Hannes Võrno õpetajatöö akadeemiliste tundide koormuseks oli käesoleva õppeaasta teisel poolaastal viis tundi nädalas (normkoormus on täiskohaga õpetajal 21 tundi nädalas). Ringijuhina pidi Hannes Võrno haldama ja juhtima kooli PR-valdkonda, kaasates selleks nii tema enda ajakirjandus- ja meedia õppemooduli õpilasi kui ka ülejäänud motiveeritud õpilasi üle kooli. Kokku oli lepitud, et Hannes Võrno eestvedamisel luuakse kooli meedialehekülg, kus ilmuvad perioodiliselt koolileht, podcastid ning uuriv-ajakirjanduslik kooli telesaade “The Saade” ja “The Saade +”. Ühtlasi pidi tema ülesandeks jääma ka kooli meediakajastuste kogumine ja monitoorimine. Kahjuks kogu Hannes Võrno koolis töötamise aja jooksul ei täitnud ta mitte ühtegi eelnimetatud otsestest tööülesannetest.”

Agur lisas: “Hannes Võrno poolt esitatud väide sundvaktsiineerimisest ei vasta tõele ning ühtegi töötajat sellepärast kaugeltki diskrimineeritud ei ole. Tegemist on valeväitega. Kui koolitöötajatele pakuti võimalust vaktsineerimiseks, siis loomulikult soovitasin kõikidel koolitöötajatel, kellele see ei ole vastunäidustatud end vaktsineerida.”

Delfi artiklit on täismahus võimalik lugeda SIIT.

Tunnusfoto: kuvatõmmis Delfi veebist.

Viimsi Uudised

 

Jaga: