Pranglilane Urmas Mererand on valitsev Eesti meister koroonas

Põline Prangli saare elanik Urmas Mererand (72) on koroonat mänginud poisikest saati ning on nüüdseks selle ala Eesti tipptegija.

Kui Eestis selgitatakse meistrid üksik-, paaris- ja segapaarismängudes justnimelt koroonas, siis rahvusvaheliselt on analoogse mängu nimetus Novus. Vahe on laua ja aukude mõõtudes – koroona laud on veidi suurem, aga Novuse lauas on augud suuremad. Need pealtnäha väikesed nüansid muudavad aga oluliselt mängu stiili – Novuses tuleb lüüa pigem kõvemini, koroonas jällegi täpsema tunnetusega.

Urmas Mererand hakkas koroonat mängima 7-aastaselt, kasutades ära toonases Prangli kalurite sadamahoones ja rahvamajas need ajad, kui mehed olid merel ning mängulauad vabad. Esimestel võistlustel osales ta Loksa keskkooli lõpuklasside õpilasena ning siis tulid ka esimesed medalid.

Hetkel osaleb erinevatel Eestis toimuvatele võistlusturniiridel kuni poolsada mängijat. Medaleid ja karikaid on Urmas Merirand  võitnud pea kõikidelt Eesti meistrivõistlustelt. Rahvusvahelistelt Novuse karikaetappidelt on tal samuti ette näidata nii kuld-, hõbe- kui pronksmedal. Ta on valisev Eesti meister koroonas ning Novuse reitingus hetkel maailmas 6. kohal.

Aastaid tagasi tegutses koroonaklubi ka Viimsi vallas, aga siis lõpetati selle toetamine ning nüüd on Urmas Merirand Saku valla koroonaklubi liige.

„Aga Harju maakonna võistlustel olen ikka Viimsit esindanud,“ märgib ta.

Tunnusfoto: Urmas Mererand 2019. aastal Soomes mänguhoos (paremal, foto autor Guido Trees).

Viimsi Uudised

Jaga: