Kogukondade Viimsi: vallajuhtide esindustasud tuleb kaotada

Kogukondade Viimsi on seisukohal, et Viimsi vallavalitsuse liikmetele esindustasude maksmine pole sisuliselt põhjendatud ning need tuleb kaotada, teatab valimisliit oma pressiteates.

Nii Viimsi vallavanem kui abivallavanemad saavad täna lisaks enam kui 4000-eurosele kuupalgale väga kopsakat esindustasu.

Vallavanem Illar Lemetti (põhipalk 4737 eurot) esindustasu on 947 eurot kuus. Abivallavanemate Margus Kruusmägi, Annika Vaikla ja Marju Aolaidi põhipalk on kõigil 4027 eurot kuus ja kõik nad saavad iga kuu esindustasuks lisaks 805 eurot.

Kogukondade Viimsi esindaja volikogus Ivo Rull ütleb, et kui valijatelt saadakse piisavalt tugev mandaat, siis järgmises vallavalitsuse koosseisule enam esindustasusid ei maksta.

“Tahame selle privileegi ära kaotada. Vallajuhtide esindustasud on suuremad kui kui teenib müüja mõnes Viimsi toidupoes ning see ei ole sisuliselt põhjendatud,” selgitab Rull.

Kogukondade Viimsi esindaja volikogus Ants Ermi sõnul ei päde põhjendus, et esindustasudega kompenseeritakse puuduvat eraauto ametisõitudeks kasutamise kulu.

“Viimsi vallavalitsuse liikmed ei suudaks seadusega sätestatud sõiduauto kompensatsiooni mitte mingil moel rohkem kasutada kui 300 eurot kuus,” ütleb Erm.

Erm ja Rull esitasid möödnud aastal volikogule eelnõu vallajuhtidele esindustasude maksmise lõpetamiseks. 22. septembril toimunud volikogu istungil lükati see eelnõu tagasi.

Valimisliit Kogukondade Viimsis läheb oktoobris toimuvatele kohalikele valimistele täisnimekirjaga.

Loe samal teemal:

“Volikogu hakkab arutama eelnõu vallajuhtidele esindustasude maksmise lõpetamiseks”

Vaata palju teenivad vallajuhid alates tänavu aprillikuust“

Viimsi Uudised

Jaga: