Tehisintellekt – mida see moesõna tegelikult tähendab?

Tehisintellekt on termin, mida ümbritsevad arvukad müüdid.

Tehisintellekti idee on pannud inimeste kujutlusvõime täiskäigul tööle alates utoopilistest futuristlikest filmidest ja raamatutest kuni düstoopiliste tulevikustsenaariumiteni. Aga kuidas tehisintellekt meie ühiskonda päriselt muudab? Mis peitub tehisintellekti müstilise maski all tegelikult ning mida see meie ettevõtetele ja avalikule sektorile kaasa toob?

Neile ja paljudele teistele küsimustele saame vastuse 17.-18. novembril toimuval ülemaailmsel tehisintellekti konverentsil AI Boost 2021, kus jagavad infot valdkonna juhtiveksperdid ja -praktikud. Konverentsi viis erinevat osa hõlmavad kogu tehisintellekti teemadespektrit – alates äri- ja avaliku sektori kasutusjuhtudest ning tehisintellekti filosoofiast, eetikast ja ühiskondlikust mõjust kuni uuenduslike näideteni tehisintellekti kasutamisest ja teadusuuringutest. AI Boost 2021 virtuaalüritusele on võimalik registreeruda  siin.

Tehisintellekt – juba osa ettevõtetest ja töökohtadest

Klienditeenindus vestlusrobotitega, isikupärastatud turundus, täiustatud andmeanalüüs – need on vaid mõned näited sellest, kuidas tehisintellekt on muutnud ettevõtete juhtimist ja kuidas meie, tarbijad, saame nende pakutavaid teenuseid kasutada.

AI Boost 2021 konverentsil tutvustavad Fortune 100 korporatsioonide ärijuhid, kuidas tehisintellekt saab erinevaid tööstusharusid aidata. Samal ajal püüavad idufirmad lahendada huvitavaid probleeme, uurivad tehisintellekti ja veinivalmistamise seotust ning isegi seda, kuidas aitab tehisintellekt sul valida kohviku avamiseks sobivat asukohta.

Haridus ja teadusuuringud – tehisintellekti edasise innovatsiooni alus

Alles hiljuti ei olnud ülalmainitud muudatused sugugi tavapärased, vaid pigem uudsed avastused ja puhas innovatsioon, mis oli kõigile raskesti ligipääsetav ja arusaadav. Värskeimad avastused võimaldavad meil aga piiluda, mis võib lähitulevikus tavapäraseks muutuda.

Üritust külastades saad teada ja mõistad paremini seda, mille kallal maailma kõige uuendusmeelsemad teadlased praegu töötavad ja millist tehisintellekti me tulevikus igapäevaelus kasutama võime hakata. Teadlased ja praktikud tutvustavad hiljutisi uuendusi nagu inimaju ja arvutite ühendamine ning isegi võimalust, et tehisintellekt võib hakata rääkima selliseid keeli nagu läti, eesti ja leedu keel.

Vastutustundlik tehisintellekt – maailma liidrite aruteluteema

Tehisintellekti edasiarendamine ei paku sageli huvi mitte ainult ettevõtetele ja ülikoolidele, vaid on ka väga vaieldav teema maailma liidrite hulgas. Kas tehisintellekt saab üldse eetiline olla? Kas me suudame kokku leppida ühistes reeglites seoses tehisintellekti lahenduste arendamisega? Kuidas tagada, et sellised otsused ei avaldaks meie ühiskonnale negatiivset mõju?

Need küsimused ja arutelud on nüüdseks leidnud oma koha rahvusvaheliste organisatsioonide, nagu Euroopa Komisjon ja Maailma Majandusfoorum, päevakorras. Ning nagu sa ilmselt juba aimasid, räägitakse sellest ka rahvusvahelisel virtuaalkonverentsil – globaalse tehisintellekti juhtimisest, valitsuste ja nende tehisintellektiks valmisoleku võrdlusest, mida vastutustundlik tehisintellekt praktikas tähendab ja paljust muust.

Korraldajad loodavad, et 17.-18. novembril toimuv AI Boost 2021 konverents aitab igal osalejal tehisintellekti lihtsal moel tundma õppida – ilma demagoogitsemise ja moesõnadeta, vaid konkreetsete näidete ja läbimõeldud tulevikusuundumustega.

Konverents toimub virtuaalsena ning sellele on võimalik registreeruda järgmisel lingi alt: https://myonvent.com/event/ai-boost-2021.

Konverentsi korraldab Leedu Teaduse, innovatsiooni ja tehnoloogia agentuur (MITA) koostöös kohalike ja globaalsete tehisintellekti ökosüsteemidega.

AI Boost on osa MITA projektist GovTech Lab Lithuania ning seda rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist. Rakenduskava meetme number ja nimetus: 01.2.1-LVPA-V-842 Inogeb LT.

Viimsi Uudised

Jaga: