Ivo Rull – „Mul on sellest Viimsi poliitikast nii kõrini!“

Suheldes valimisüritustel erinevate viimsilastega, olen kokku puutunud paljudega, kes on teatanud seekord valimistel mitte osalemisest.

Enamasti on põhjus olnud üpris sarnane  ja kokku võetav ühe vanaproua ohkega: „Mul on sellest Viimsi poliitikast nii kõrini!“.

Olen kuulnud mitmeid lugusid. Et eelmistel valimistel hääletas üks härra sotsi poolt, aga täna kandideerib too hoopiski Keskerakonnas. Või räägib noorem naisterahvas, kuidas kollases jopes noormees lubas möödunud valimiste eel hoida metsi ja rajada Tammede park. Aga nüüd tehakse tolle partei juhtimisel pargi asemel hoopiski parklat ja metsadesse ehitatakse uusi elamurajoone.

Vanemad inimesed toovad hulgaliselt näiteid, kuidas üks või teine maatükk on sahkerdatud vallavõimuga seotud isikutele või nende lähisugulastele. Räägitakse ka legendaarsestest äritülidest, kus mõni kohalik kunn on käiku lasknud sõnnikut nii retoorikas kui otseses mõttes…

Mõistan neid inimesi väga hästi. Olles olnud pea neli aastat Viimsi volikogus opositsioonis, olen lähedalt näinud kohalike võimurite käitumismustrit. Lihtsalt ülbus on kõige väiksem patt, mida neile ette heita saab. Omakasupüüdlikke äriskeeme püütakse looritada avaliku huviga. Kõiki, kes julgevad toimunut kahtluse alla seada, hakatakse isiklikult ründama ja solvama. Olulist infot varjatakse, hämatakse ning vajadusel sõidetakse hääletusteerulliga üle misiganes seadustest. Minge kohtusse, kui teile ei meeldi, parastavad koalitsioonipoliitikud takkajärge.

Kuna oleme koos Ants Ermiga olnud ühel või teisel moel poliitikas üle 30 aasta, saame hakkama ka taolise survega ega lase end heidutada. Veelgi enam – eelseisvateks kohalikeks valimisteks oleme leidnud palju uusi mõttekaaslasi ja liitlasi. Volikogus on meiega liitunud põline viimsilane Raivo Kaare ja energiline tegutseja Oliver Liidemann. Kogukondade Viimsis kandideerivad lisaks paljudele asjalikele inimestele kaks meest, kes teavad ehitamisest ja tenhosüsteemidest rohkem kui keegi Viimsi vallavalitsuses – tehnosüsteemide insener Jaak Sepp ja ehitusinsener Tanel Ojang. Kohaliku ökosüsteemi üks paremaid tundjaid ja visamaid kaitsjad on mereteadlane Andres Jaanus. Tegelikult on viimsilastel valikut küll ja veel.

Nende poolt, kes on täna pettunud ega soovi enam valima minna, oleks see kõige halvem valik. Tänavu oktoobris jõuab kätte hetk, mil Viimsis on võimalik asju reaalselt muuta. On olemas kohalikest räpastest poliitmängudest puutumatud, kogenud ja tegusad inimesed. Kes tahavad juhtida Viimsit nõnda nagu see on kohalikele inimestele meelepärane, mitte aga ajada mõne partei või parteiliste ärisemude asja.

Oktoobrivalimistel tuleb Reformierakond koos oma satelliitide Keskerakonna ja Isamaaga saata opositsiooni jalga puhkama. Vaid nii on võimalik lõpetada Viimsi ülerahvastamine, hoida siinseid metsi ja randu ning muuta avalik ruum märksa inimsõbralikumaks. Selleks on oluline, et ka senises kohalikus poliitikas pettunud viimsilased läheksid järgmisel nädalal ikkagi valima.

Ivo Rull on valimisliidu Kogukondade Viimsi kandidaat (nr.116).

Viimsi Uudised

Jaga: