Ivo Rull: sõnad ja teod

Viimsit juhib täna seltskond, kelle puhul sõnad ja teod lahknevad oluliselt.

Siim Kallas ja teised reformierakondlased lubasid meile Tammede parki juba 2018. aastaks. Parki aga ei tule veel lähematel aastatelgi. Küll aga ehitati juba 2018. aastaks Siim Kallasele vallamajja uus, kahekojaline kabinet.

Äsja vastuvõetud valla arengukava aastani 2025 deklareerib: “Välistame elamuehituse planeerimistegevuse valla kaitsealadel.” Aga alles tänavu kevadel hääletasid valitsusliidu esindajad Märt Vooglaidiga seotud Tammelaane detailplaneeringu kehtestamise poolt justnimelt maastikukaitsealale. Sinna elamuehituse lubamise poolt hääletasid Riina Aasma, Tanel Einaste, Kristjan Jõekalda, Valdur Kahro, Siim Kallas, Taavi Kotka, Urve Palo, Raimo Tann ja Jan Trei.

2017. aastal kandideeris Viimsi volikokku Sotsiaaldemokraatliku Erakonna nimekirjas 17 inimest, kellest 14 kuulusid SDE-sse. Tänaseks on neist 6 astunud Keskerakonda ning 2 sotsidest ridadest välja astudes jäänud parteituks. Abivallavanem Annika Vaika ja volikogu liige Raimo Tann, kes lubasid seista sotsiaaldemokraatide programmi eest, sebivad nüüd Keskerakonna toiduahelas.

Isamaa liikmed Jan Trei ja Mari-Ann Kelam võitlesid veel 2018. aasta suvel tulihingeliselt Viimsi vallale kuuluva raamatukoguhoone ehitamise eest. Ning juba sama aasta lõpus hääletasid nad hoopiski raamatukogu diili ehk 10 + 5 aastaks sõlmitava rendilepingu poolt. 

Reformierakonna nimekirjas volikokku valitud Taavi Kotka allkirjastas 2017. aastal enne valimisi vallavalitsusega koostöömemorandumi Tuleviku kooli rajamiseks, mis pidi avatama “mõne aasta pärast”. Tänaseks on see lubadus lükkunud määramata tulevikku.

Tõtt öelda ei tulegi mulle meelde, et Reformierakonna nimekirjas kandideerinud Kristjan Jõekalda oleks oma valijatele 2017. aastal üldse midagi lubanud. Ja ega ta volikogu praeguses koosseisus peale paari sõnavõtmise pole midagi teinud. Nüüdseks on Jõekalda varsti juba aasta (v.a. kevadine ühekordne “komandeering”) end volikogu tööst taandanud.

Vaat see on tase – mees ei lubanud midagi ja pole tõepoolest volikogus ka teinud mitte midagi!

Ivo Rull on volikogus valimisliidu Kogukondade Viimsi esindaja.

Viimsi Uudised

 

 

 

Jaga: