Ivo Rull: teeme oktoobrist 2021 refivahetuskuu!

Tavaliselt tuleb igal aastal oktoobris-novembris vahetada autode suverehvid talviste vastu.

Viimsi vald on mitmes mõttes väga ebaharilik koht. Ning meie valla juhtimine on olnud aastakümneid kõike muud kui tavapärane.

Nüüdseks oleme Reformierakonna eestvedamisel jõudnud faasi, kus kohalik kogukond enam ei talu võimuliidu omavoli ja omakasupüüdlikkust. Aeg on saata Reformierakond koos oma liitlastega jalga puhkama ning delegeerida valla juhtimine neile, kes soovivad arvestada ja realiseerida Viimsi kogukondade tahet.

Selleks avaneb meil võimalus 17. oktoobril 2021, mil toimuvad järgmised kohalike volikogude valimised. Ehk järgmise aasta oktoobrist võiks Viimsis saada lisaks kõigele muule ka refivahetuskuu.

Tuletan lühidalt, vaid märksõnadega markeerides meelde, alates 2017. aasta sügisest Reformierakonna eestvedamisel tehtud omakasupüüdlikud sammud või vajalike asjade tegematajätmised. Raamatukogu diil. Viimsi vallavanemale uue, kahekojalise kabineti ehitamine. Surfiklubi surumine kiviranda. Killuplatsi eramukruntideks kantimine. Vallavalitsusest Reformierakonna “tööbüroo” tegemine. Haabneeme koolijuhi päevapealt vallandamine. Prangli sadamakuuri lammutamine.  Nähtuse nimega  “OÜ Viimsi Saladus” ümber ringkaitse korraldamine. Tammelaane detailplaneeringu kehtestamine (kohtulikult vaidlustatud). Pidev teerullipoliitika vallavolikogus. Volikogu transpordi- ja turvalisusekomisjoni 3 aasta vältel mitte kokku kutsumine. Volikogu revisjonikomisjoni esimehe tagasikutsumine ja komisjoni panek nö vaikivasse olekusse. Viimsi Teataja hoidmine võimuliidu propagandakanalina. Sääre tee 22 detailplaneeringu algatamine… See loetelu pole ammendav ega lõplik.

Põhjusi korraldada järgmise aasta oktoobris refivahetuskuu on enam kui küll. Nii nagu on olemas piisavalt palju tegusaid ja kogukonna huvides tegutsejaid, kes soovivad Viimsit juhtida kogukondlikke väärtusi arvestades. Tehkem selleks koostööd ja hoidkem olulistes küsimustes üksmeelt.

Ivo Rull on valimisliidu Kogukondade Viimsi esindaja volikogus.

Viimsi Uudised

 

Jaga: