Ivo Rull: võimuliitu huvitab viimsilane üha vähem

Kevad on pannud hoogsalt siblima ka Viimsi poolsaarel esindatud liigi homo politicus.

Järgmisel nädalal saame täpsustuse, kes tuuakse uueks Viimsi abivallavanemaks hariduse valdkonnas. Teada on, et tegemist pole viimsilasega, aga see-eest on ta koha eest tänu võlgu kohalikule Isamaa rakukesele. Loodetavasti jõuab ta 1,5 aastaga endale selgeks teha, mis on Viimsi hariduse põhiprobleemid.

Muutub ka Viimsi võimuliit. Sotsid kaotavad esinduse volikogus ja vallavalitsuses. Nende kohad võtavad sisse keskerakondlased, aga ikka nendesamade Annika Vaikla ja Raimo Tanni ning loomulikult parteitu Urve Palo näol. Mis toimub? Selgitus on konkreetne: üks mees nägi unes taevalikku valgusfoori ning hakkas Keskerakonnale kuuletuma sellest päevast peale!

Parteilaste puntratants Viimsi võimuliidus omandab järjest veidramaid vorme. Jan Trei on Reformile ülikuulekas, aga Mari-Ann Kelam hääletab vastu ning Priit Robas poeb hoopis põõsasse. Reformierakonna käsuliini ei taha enam järgida ka Taivo Luik ning olulistel hetkedel distantseeruvad sellest isegi Aivar Sõerd ja Janek Murakas.

Viimsi võimuliit mängib mingeid oma kabinetimänge ning viimsilaste hakkamasaamine alanud majanduskriisis jätab neid ükskõikseks. Vallavõimul pole välja käidud mitte mingisugust plaani, kuidas võiks leevendada paraku ka paljusid viimsilasi õige pea valusalt puudutavat töötust.

Enam ei soovita isegi mitte teada saada, mida viimsilased siinse elu arengutest arvavad. Eelmisel kevadel korraldatud elanike rahuloluküsitlusele tänavu lubatud järge ei tule.

Erinevate detailplaneeringute arutelud Pringis ja Tammneemes on mõtlevale osale viimsilastest teinud karmilt selgeks, kui vähe nende arvamusest Nelgi teel tegelikult hoolitakse.

Praegune volikogu on andnud eeskätt seni Reformierakonda toetanud inimestele reljeefse õppetunni. Esimene vallavanem oli kuulus kabinetimees. Teine pööras hariduselu pea peale. Kolmas on lihtsalt kohatäide.

Valusalt on pidanud oma eelistustes pettuma sotside toetajad. Isamaa valijad peavad nägema, kuidas nende esindaja toimetavad nagu luik, haug ja vähk. Keskerakonnale aga toodi maipühadeks kingituseks hulk uusi nägusid seniste kriitikute ridadest.

Kriis on väga hea aeg õppimiseks, sest just kriisis tulevad olulised väärtused või nende puudumine selgelt esile. Tehkem siis võimuliidu pakutavatest karmidest õppetundidest vajalikud järeldused.

Kommentaari autor on Viimsis volikogu liige valimisliidu Kogukondade Viimsi esindajana.

Jaga: