JUHTKIRI: kas refid panevad Kahro küsimuses tuima edasi?

Tänavu 6. augustil algatas Põhja Ringkonnaprokuratuur kriminaalmenetluse Viimsi volikogu ja Reformierakonna liikme Valdur Kahro suhtes.

Kriminaalmenetluse algatamise aluseks on Monica Luong Nõmme poolt 29. juunil. k.a politseile tehtud avaldus Prangli saarel lastelaagris koos 6 lapsega toimunud intsidendist. Tüli põhjuseks oli, et Monica Luong Nõmme andis elektrit Valdur Kahro vennale ja kaabel jooksis üle Valdur Kahro maa. Selle peale Valdur Kahro väidetavalt sõimas ja tõukas Monica Luong Nõmmet kõigi laste nähes.

2. juulil tegi Monica Luong Nõmme teise avalduse politseile, milles teatas, et rüseluse käigus Valdur Kahroga tundis ta jalas krõksu. Õhtul hakkas jalg õrnalt valutama, valu süvenes iga päevaga ning ta pöördus PERHi EMOsse. Tegu on eelnevalt kolm korda opereeritud põlvega. Pärast viimast operatsiooni 2019. aasta detsembris pole Luong Nõmmel põlvega probleeme olnud. Arstide esialgsel hinnangul on nüüd tegemist põlvekederi rebendiga ning kõhre kahjustusega, mille raviks on ainult operatsioon.

Eelnevast lähtuvalt otsustas Põhja Ringkonnaprokuratuur algatada Valdur Kahro suhtes kriminaalmenetluse vastavalt Karistusseadustiku § 121 lg 1  järgi kvalifitseeritava kuriteo (kehaline väärkohtlemine) tunnustele.

Kriminaalmenetluse algatamine on väga tõsine protseduur ning ükski prokurör ei tee sellist otsust kergekäeliselt.

Seda teavad küllap kõik Viimsi refid, eriti hästi mõned pikemaajalist poliitilist karjääri teinud persoonid. Ja kuidas siis on Reformierakond Viimsis või keskkontori tasemel Valdur Kahro suhtes kriminaalmenetluse algatamisele reageerinud? Mitte kuidagi!

Ootuspärane oleks, et Valdur Kahro peataks kuni kriminaaluurimise lõpuni oma tegevuse Viimsi vallavolikogu liikmena. Paraku pole ta seda teinud.

Ootuspärane oleks seegi, et reformierakondlane ja vallavolikogu liige Riina Aasma esitaks naise vastu suunatud vägivallateos kriminaaluurimise alla oleva erakonnakaaslase suhtes mingisuguse protesti. Seda enam, et Aasma töötab praegu presidendi kantselei protokolliosakonna juhatajana. Tänane president Kersti Kaljulaid on aga olnud üks häälekamaid naiste vastu suunatud vägivalla taunijaid. Paraku pole Aasma öelnud ei A-d ega O-d.

Kümmekond aastat tagasi alustas tänane Reformierakonna esimees Kaja Kallas Riigikogu eetikakoodeksi koostamist. Väga kaugele ta selles tegevuses ei jõudnud. Tundub, et nüüd oleks aeg hakata koostama vallavolikogu liikme eetikakoodeksit. Vastasel juhul võibki jääda nii, et Viimsi refid panevad Valdur Kahro küsimuses jätkuvalt nö tuima edasi.

P.S.

Kahetsusväärselt on Valdur Kahro ise vabatahtlikult loobunud Viimsi Uudistele toimunu kohta selgituste jagamisest, põhjendades seda toimetusele tänavu 30. juunil saadetud e-kirjas järgnevalt (autori kirjaviis muutmata):

Tere,

Viimsi uudised on minu hinnangul puhtalt poliitiline üllitis ning Viimsi Valla mainet kahjustav väljaanne. Seetõttu ei pea vajalikuks komentaare anda.

Parimat,

V.Kahro

 

Tunnusfoto: Tänavu 4. augustil matkasid Valdur Kahro (fotol ees vaskul) ja Riina Aasma (fotol ees paremal) üheskoos erakonna kampaaniaüritusel (kuvatõmmis refide Viimsi rakukese Facebookist).

Loe samal teemal:

Valdur Kahro suhtes alustati kriminaalmenetlus”

Viimsi Uudised

Jaga: