JUHTKIRI: oktoober on refivahetuskuu

Autojuhtidel tuleb hakata oktoobris vahetama oma sõidukite rehve.

Ka südamega Viimsist hoolijad peaksid tänavu oktoobris ette võtma refide ehk Reformierakonna poliitikute väljavahetamise valla juhtimise juurest.

Põhjused refivahetuskuuks võib laias laastus kokku võtta kolme suuremasse rühma.

Esiteks – täitmata valimislubadused. Neli aastat tagasi väga laialt reklaamitud ja Siim Kallase poolt isiklikult 2018. aastaks lubatud Tammede parki pole rajama hakatudki. Vahepeal on Reformierakond koos Keskerakonna ja Isamaaga maha hääletanud Kogukondade Viimsi saadikute ettepanekud hakata seda parki rajama etapiviisiliselt. Küll on aga praegu töös planeeritud pargialast tüki hammustamine parkla rajamiseks.

Käima pole saadud ka ekspressbusse, mis kurseeriksid kiirelt ja mugavalt Tallinna erinevate tõmbekeskuste vahel. Refid lubasid oma programmis ekspressbusse juba 2013. aastal…

Tegemata on jäänud ka Viimsi keskväljak, millest nii kaunilt (koos purskkaevuga!) kirjutas möödunud valimistel eel jällegi Siim Kallas.

Väiksemaid tegematajätmisi ei jõua siikohal kõiki üles lugema hakata.

Teiseks – jõhker omavoli Viimsi looduse ja miljööväärtuste kallal. Refide häältega sai Märt Vooglaidi perefirma asuda muutma mereäärset puhkemetsa kinnivaraarenduse piirkonnaks. Vooglaidi näpujäljed, nagu Äripäev on kirjutanud, viivad ka Lubja mäe maastikukaitsealale ärihoone detailplaneeringu kehtestamiseni.

Reformierakonna liige ja volikogu praegune liige Valdur Kahro on Rohuneemes Liivalahe rannas ehitanud merre kaks suurt ja ebaseaduslikku muuli. Vallavalitsus on teda selle ees trahvinud vaid 500 euroga ega pole nõudnud ebaseaduslike rajatiste lammutamist.

Prangli miljööväärtuslik sadamakuur tõmmati maha hoolimata kogukonna väga tugevast vastuseisust.

Surfiklubi suruti hoolimata kohalike elanike vastuseisust Haabneeme kiviranda, arvestamata väljapakutud mõistlikke alternatiive.

Möödunud suve kuumal nädalavahetusel lasti inimestel rahumeeli Haabneeme rannas supelda, jättes nad teavitama ulatuslikust solgivee sattumisest merre otse suplusranna piiril.

Kolmandaks – voluntaristlik juhtimisstiil. Miskipärast ei sobinud Siim Kallasele Viimsi vallamajas eelmiste vallavanemate töökabinet ja ta lasi endale ehitada uue, kahekojalise. Arve maksumaksjatele „vaid“ 10 tuhat eurot. Miskipärast ei sobinud Laine Randjärvele Haabneeme kooli direktor ja ta otsustas ta vallandada päevapealt. Tulemuseks viimsilaste võimas pahameeletorm ning hea koolijuhi Viimsist töölt lahkumine. Miskipärast ei tahtnud  Illar Lemetti tunnistada, et Komopstiväljakul toimus ebaseaduslik jäätmekäitlus. Jne. Jne.

Valimiskaotust aimav Reformierakond püüab refivahetuskuu sõnumit enda jaoks pehmendada, lükates pildile senistest diilidest puutumata kandidaadid ja käies välja sõnumi justkui uutest refidest. Tegelikkus on, et kui valid Reimi, siis saad ka Vooglaidi. Ka see ei peta ära, et valge kampsuni asemel püütakse nüüd end näidata valge autoga.

Head viimsilased! Kord nelja aasta jooksul on teil reaalne võimalus asju muuta suunas, kuhu tahaksite näha Viimsit liikumas. Nüüd tuleb seda võimalust kasutada ning anda refide võimalus järgmisel neljal aastal opositsioonis olles tehtu üle järele mõtlemiseks.

Viimsi vajab uusi tegijaid, keda ei kammitse siinsete erakondade omavahel tihedalt läbi põimunud toiduahelad.

Loe samal teemal:

VALIMISKOOL II: valid Reimi, saad Vooglaidi”

JUHKIRI: valimistel loeb iga viimsilase hääl”

Viimsi Uudised

 

 

Jaga: