JUHTKIRI: vallavalitsus lubab oma propagandalehte 3 kuud enne valimisi taltsutama hakata

Kogukondade Viimsi saadikud Viimsi volikogus Ants Erm ja Ivo Rull on möödunud aasta lõpust alates korduvalt küsinud vallavanem Illar Lemettilt (Reformierakond), millal sätestatakse Viimsi Teatajas valimistega seotud reeglid.

Esmalt lubas Lemetti seda teha tänavu aasta esimestel kuudel. Kui aasta esimene kvartal oli möödunud ja küsimus uuesti tõstati, väitis Lemetti üllatuslikult, et Viimsi Teataja toimetus ise otsustab need asjad ning vallavalitsusel selles mingit rolli polegi.

 

Piinlik häma, et Viimsi Teataja justkui polekski vallavalituse hääletoru, sai lõpuks kummutatud tänavusel 26. mai vallavalitsuse istungil. Antud istungi päevakorras oli  valla PR-juhi Martin Jaško esitatud dokumendi „Viimsi valla infolehe Viimsi Teataja väljaandmise põhimõtted valimiseelsel perioodil“ kinnitamine.

Antud dokument lubab hoiduda kõigest sellest, mida Viimsi Teataja on senini pidevalt teinud:

  • Viimsi Teataja ei võimenda valimiseelsel perioodil avalikku tähelepanu valimistel kandideerivate isikute ümber- näiteks ei avalda Viimsi Teataja valimiseelsel perioodil kohalike omavalitsuste valimistel kandideerijate arvamuslugusid ega intervjuusid;
  • Viimsi Teataja ei avalda valimiseelsel perioodil vallavalitsuse ega vallavolikogu tegevuskokkuvõtteid või eelneva perioodi saavutuste kirjeldusi;
  • Viimsi Teataja ei kajasta valimiseelsel perioodil sündmusi ega algatusi, mille on korraldanud erakond, valimisliit või üksikkandidaat.

Puänt on, et kõike seda lubatakse tegema hakata alles 3 kuud enne valimisi ehk alates 17. juulist k.a.

Seni aga jõuavad ilmuda veel nii mitmedki suure foto ja vähese sisuga valimistel kandideerivate vallavalitsuste liikmete arvamuslood, reportaažid vallavanema brežnevlikest ringkäikudest kohalikesse küladesse ning vallavalitsuse ametnike eduraportid.

Sellest, millist Viimsit tahavad need valimisliidud ja erakonnad, kes praegusesse võimuliitu ei kuulu, lubatakse lahkelt teada anda 24. septembril ilmuvas Viimsi Teatajas. Siis saab iga valimistel osalev valimisliit või erakond vallalehes pool lehekülge, et oma vaateid või reklaame avaldada. Lisaks ilmuvad kõikide kandidaatide nimed ja fotod.

Taaskord võib tõdeda, et Viimsi Teatajas mingisugust valimiseelset debatti, rääkimata eelmistel valimistel jagatud lubaduste täitmise analüüsist, ei tule. Aga pole miskit – antud tühikud täidab ära Viimsi Uudised.

Tunnuspilt: pexels.com.

Loe samal teemal:

„Siim Kallas hääletas maha omaenda valimislubaduse“

„POMMUUDUS! Juhtivad Viimsi sotsid hüppasid Keskerakonda“

„AJAPEEGEL: 3-aastat tagasi sai raamatukogu diil konkreetsema vormi“

„AJAPEEGEL: aasta tagasi kehtestas võimuliit Tammelaane detailplaneeringu“

Viimsi Uudised

Jaga: