Artiumi tegevjuhina asub tööle Kristiina Reidolv

Viimsi Uudised pöördus kolm küsimusega äsja Artiumi tegevjuhiks valitud Kristiina Reidolvi poole, kes hetkel töötab veel Tartu Loomemajanduskeskuse tegevjuhina.

Millised tegevused hakkavad Artiumis toimuma 2022. aasta kevadel?

 

Viimsi Artiumi avamine on planeeritud uue aasta kevadesse. Loodame südamest, et selleks ajaks ei tule koroonaviiruse uut lainet, kui ühiskond taaskord suletakse. Ning ka seda, et koroonakriis ei mõjuta tarneahelate aeglustumise või lausa katkemistega ehitusprotsessi.

Kui kõik läheb plaanipäraselt, siis sooviksime avamisel esitleda kõiki võimalusi, mida Artium pakub. Ning tutvustada lähemalt rikkalikku ja mitmekesist kultuuriprogrammi, mida kavatseme hakata  aastaringselt pakkuma. Sooviks, et publikul tekiks juba avamisnädalal pilt, mida kõike tulevikus Artiumilt oodata.

Kindlasti toome Artiumisse eesti tippmuusikuid, nii klassikalisest muusikast kui jazzist. Samuti sooviksime juba avanädala raames esitleda rahvusvahelisi etenduskunste, eeldusel, et piirid on avatud ja külalisetendusi on võimalik Eestisse tuua. Kindlasti tuleb ka kunstiliselt kõrgetasemeline näitusprogramm.

Täna on nimesid veel vara välja öelda, ent kindlasti saab juba uue aasta kevadel kogeda Artiumis nii Eesti kui rahvusvahelist tippkultuuri kui kohaliku kogukonna jaoks olulisi sündmusi.

 Mille poolest võiks Artium olla tuntud 2025. aasta kevadel?

Näen Artiumil suurt potentsiaali kujuneda Eesti kultuurimaastikul tähelepanuväärseks ja originaalseks kultuurikeskuseks, kus kohtuvad nii etenduskunstid, klassikaline, jazz- ja popmuusika, film, kunst, teadus ning (huvi)haridus.

2025. aastal võiks Artium olla Eesti kultuuriskeenel unikaalne organisatsioon – nüüdiskultuuri esitlev, avatud ja interdistsiplinaarne. Sealjuures oleks oluline eristada kolme tasandit – rahvusvaheline, riiklik ning kohalik ja kogukondlik.

Rahvusvahelised ambitsioonid on suured – sooviks, et Artium oleks rahvusvaheliselt tunnustatud kontserdi- ja etenduskunstide keskus, kus oleks võimalus aastaringselt tipptasemel väliskultuuri esitleda. Selleks tuleks üles ehitada rahvusvaheline võrgustik erinevate kultuuriorganisatsioonidega, et õnnestuks hakata rahvusvahelist programmi roteeruma ning külalisetendusi ja -kontserte korraldama. Ideaalis produtseeriks, kaaskorraldaks ja võõrustaks Artium ka rahvusvahelisi festivale.

Riiklikul tasandil on eesmärgiks esitleda Eesti tippkultuuri nii kontserdi-, teatri- kui kunstivaldkonnast. Pikas perspektiivis hakkaks Artium ka omaproduktsioone välja tooma.

Väga olulisel kohal on ka kogukondlikud sündmused.

Unikaalseks teevad Artiumi profiili ka kultuuri ja hariduse kokkupuutepunktid. Lisaks huviharidusele võiksid Artiumis toimuda ka professionaalide erialased koolitused ja publiku haridusprogrammid. Need seisneksid lavastajate, muusikute, heliloojate, kunstnike ja kriitikute kohtumises publikuga ning nähtu-kuuldu-kogetu mõtestamises.

Kui palju soovite oma tiimi kaasta inimesi Viimsist ja kui palju mujalt?

Meeskonna komplekteerimine toimub enamus osas uue aasta alguses, seega hetkel ei oska veel proportsiooni öelda. Kuid viimsilastele avaneb Artiumis nii töövõimalusi kui kindlasti ka koostöövõimalusi.

Minu jaoks on väga oluline, et Artiumis toimuksid erinevad Viimsi kogukonna üritused – nii seminarid, konverentsid, aktused, vastuvõtud kui ka kohalikud kultuurisündmused. Soovin kindlasti Viimsi erinevate organisatsioonidega kohtuda, et mõista nende soove ja vajadusi. Minuga võib julgelt ühendust võtta, et koostöövõimalusi arutada. Artiumist peaks saama Viimsi kogukonna keskpunkt, kus toimuvad olulised Viimsi üritused kõrvuti riiklike ja rahvusvaheliste kultuurisündmustega.

Artiumil on seega kahtlemata väga oluline kogukondlik roll Viimsi vallas. Sellest võiks kujuneda Viimsi süda, kus kogunevad nii Viimsi elanikud kui lapsed, et nautida erinevate kultuurivaldkondade kunstiliselt kõrgetasemelist programmi või omandada teadmisi huvihariduses.

Tänavu 1. septembrist Artiumi tegevust juhtima hakkav Kristiina Reidolv on lõpetanud Tartu Ülikoolis filosoofia erialal ning õppinud samas teatriteaduse doktorantuuris. Lisaks on ta täiendanud end külalistudengina Eesti Kunstiakadeemia Kunstiteaduse Instituudis, Balti Filmi- ja Meediakoolis, Suurbritannias Kenti Ülikoolis,ja Ameerika Ühendriikides New Yorgis Columbia ülikoolis. 

Reidolv on olnud 1994–2002 Tartu Raadio produtsent, hommikutoimetaja ja saatejuht. Aastatel 2005– 2006 raadio Ring FM uudistetoimetaja ja produtsent.. Aastatel 2007–2009 Tartu Linnavalitsuse kultuuriteenistuse juhataja, 2009–2012 Eesti Etendusasutuste Liidu tegevjuht, 2012–2019Vaba Lava juhatuse liige ja tegevjuht ning alates 2019. aastastTartu Loomemjanduskeskuse juht.

Viimsi Uudised

Jaga: