JUHTKIRI: Viimsi võimuliidu mannetu algus

Reformierakonna, Eesti 200, sotside ja Isamaa võimuliidul täitub Viimsis võimul olemisest viis kuud.

Mida on selle aja jooksul ära tehtud? Tööle on võetud neljas abivallavanem Nikolai Bentsler (Eesti 200), kes saab lisaks üle 4000-eurosele töötasule iga kuu veel üle 700 euro esindustasu. Pole ei sisulisi argumente ega nähtavaid tegevusi, mis õigustaksid sellise töökoha loomist Viimsi kogukonna vaates.

Volikogule on loodud kaks aseesimehe kohta, mida täitvad Jan Trei (Isamaa) ja Pille Petersoo (sotsid) kasseerivad iga kuu valla maksumaksjatelt ligi 640 eurot hüvitist. Neist Jan Trei on öelnud, et see on osaliselt tasu tänase võimuliidu kooshoidmise eest. Pille Petersoo on keeldunud kommenteerimast, mida ta volikogu teise aseesimehena reaalselt teeb. Mingisugust sisulist tegevust mõlema aseesimehe puhul pole näha ega kuulda olnud.

Abivallavanem Alar Mik (Reformierakond) oli aktiivne ranna ehituskeeluvöödi vähendamise toetaja, kuni see eelnõu parlamendis maha hääletati. Nüüd on ta asunud vedama valla uue üldplaneeringu menetlemist, alustades muuhulgas ka opositsiooni esindaja arvamuse tsenseerimise ning kallutatult koostatud küsimustikuga.

Volikogu esimees Lauri Hussar (Eesti 200) mõistis veel pool aastat tagasi teravalt hukka Viimsi Teataja kasutamise parteiliseks propagandaks. Nüüd ei tee Hussar piiksugi kui vallalehes ilmuvad pikad promolood tema erakonna või võimuliidu teiste osapoolte esindajatega.

Vallavanem Illar Lemetti (Reformierakond) pole andnud selgeid ja ammendavaid vastuseid küsimustele, kuidas kallines Viimsi Artiumi ehitus ligi 300 tuhande euro võrra.

Võimuliit tervikuna pole osanud teha midagi muud peale eitamise ka selle kriitikalainega, mis kerkis viimsilaste hulgas Vabaõhumuuseumi külastushoone arhitektuurikonkursi võidutöö suhtes. Rahvaküsitlust konkursil tunnustamist leidnud kuue töö kohta võimuliit teha ei soovinud.

Viimsi Uudiste toimetuse hinnangul on tänase võimuliidu tegevuse algus olnud mannetu. Soovime, et end kohaliku rahva teenriteks seadnud võtaksid end kokku ning hakkaksid tegelema Viimsi kogukondadele oluliste küsimustega.

Viimsi Uudised

Jaga: