JUHTKIRI: Viimsi võimuliit käsib ja keelab

Viimsi Uudised tõi möödunud nädalal lugejateni kaks lugu, milles joonistus väga selgelt välja tänase võimuliidu (Reformierakond, Eesti 200, Isamaa, sotsid) hoiak vallaelanike suhtes.

Lühidalt on see kokkuvõetav tõdemusesse: käsin ja keelan! Kui vallaelanik on ostnud kasutusloaga maja, mille sissesõidutee on sillutatud kividega, tuleb talle teha 640-eurone trahvihoiatus. Sest sissesõidutee peab ju olema asfalteeritud! Kui vallaelaniku ja tema külaliste autod ei mahu paariks pühapäevaseks tunniks maja hoovi ning need tuleb parkida majaesisele haljakule, peab sellist tegevust kohe trahvidega karistama. Sest seadus ei näe ette haljakutele parkimist!

Samal ajal pigistavad valla järelevalveametnikud silmad kinni väga paljudel teistel analoogsetel juhtumitel nii mittenõutetekohaste sissesõiduteede rajamisel kui haljakutel parkimisel. Mis omakorda tekitab küsimusi,  kas hoolega valitud vallaelanikke on Nelgi teelt hakatud poliitiliseks kättemaksuks kiusama.

Hämmastav, et Viimsi vallavõim, kes on sihikule võtnud tavalised vallaelanikud, on hoopiski ära unustanud suuremad probleemkohad. Sääre tee 22 kinnistuga külgnevas meres laiutavad edasi kaks sinna ebaseaduslikult rajatud muuli. Uute kinnisvaraarenduspiirkondade planeeringutes (nt Muugatron) puhul pannakse kohalike elanike protestikirjad lihtsalt failikausta ning jätkatakse tuimalt protsessiga. Jätkuvalt puudub vallavalitsuse järelevalveametnikel adekvaatne pilt sellest, mis Kompostiväljakul tegelikult toimub. Ning kuigi Riigikohus tegi aasta alguses otsuse Vahtra tee pikenduselt surfikooli teisaldamiseks, pole seda kõrgema kohtu otsust täitma asutud.

Tuleb paraku tõdeda, et nn uued refid jätkavad tänases võimuliidus vanal moel. Ning elevandi toast välja ajada lubanud Eesti 200 lihtsalt kiidab neile koos sotside ja isamaalastega vaikselt takka. Kõik võimu juurde lubatud partnerid on saanud refidelt tükikesi pirukast ning täis suuga ei ole ju sobilik rääkida.

Tunnuspilt: pexels.com

Loe samal teemal:

SUUR LUGU: kas kummalised parkimistrahvid viitavad poliitilisele kättemaksule?”

Vallavõim ähvardab trahvida valest materjalist sissesõidutee eest suurema sunnirahaga kui ebaseaduslike muulide rajamise eest tehti”

Viimsi Uudised

Jaga: