KOMMENTAAR: Taavi Kotka juhtumi näitel oravate tegelikust olemusest

Tuntud IT-ettevõtja Taavi Kotka kandideeris paljudele üllatuseks 2017. aastal Viimsi vallavolikokku Reformierakonna nimekirjas.

Erakonda mitte kuuluvana tõi Kotka Reformierakonnale 384 häält ning sai valimiste järel vallavolikogu esimeheks.

Mis küll sundis rahvusvahelise haardega IT-ettevõtjat sukelduma Viimsi kohaliku poliitika mudasesse konnatiiki?

Esimene võimalik põhjus on avalik. Vahetult enne valimisi, septembris 2017 sõlmis Kotka koos ettevõtja Marek Kiisa ja vallavanem Rein Loiguga ühiste kavatsuste protokolli Viimsisse Tuleviku kooli rajamiseks. Selle kohaselt oleks pidanud 2 aasta jooksul valla ja eraettevõtjate koostöös Viimsisse kerkima rahvusvahelist keskharidust (IB) pakkuv kool.

Paraku kaunilt sõnastatud paberiks see protokoll jäigi. Sest juba alates 2018. aastast hakkas oravate juhitav koalitsioon panustama hoopiski Artiumi rajamisele.

Teine võimalik põhjus on jäänud kuluaariinfoks. Ilmselt polnud Miidurannas eramut omavale Kotkal koos teiste sealsete majaomanikega meelepärane mõte, et nende lähinaabruses asuvale Killuplatsile tuleks mõni avalikus kasutuses olev hoone. Tähendanuks see ju täiendavat liiklust, parkimist ja muid suurte rahvahulkade liikumisega seonduvaid ebameeldivusi sealsete eramute omanikele. Kas tõesti see vastuseis  viiski otsuseni müüa Killuplats hoopiski eksklusiivseteks eramukruntideks, ei saa toimetus kinnitada ega ümber lükata. Toimetusele saadetud vastustes tõi Kotka esile hoopiski Miiduranna külas läbi viidud küsitluse ja muud argumendid.

Fakt on, et Taavi Kotka hääletas 14. jaanuari 2020 toimunud vallavolikogu istungil Killuplatsi eramumaaks muutva ja oksjoni korras 7 krundina müüdava detailplaneeringu algatamise poolt. Ning võttis sel istungil ka pikemalt sõna antud ettepaneku toetuseks.

Järgnenud 1,5 aasta jooksul on Viimsi vallavalitsus tegelenud vajalike toimingutega, et saaks Killuplatsi kinnistud müügiks ette valmistada.

Kuni äsja sõlmitud Reformierakonna, Eesti 200, Vali Viimsi ja Isamaa koalitsioonilepingusse sai kirja punkt: „Viimsi vald ei müü valla maid, mis asuvad valla mandriosal ja omavad iseseisvat arendamisväärsust”. Muuhulgas tähendab see ka, et uus koalitsioon on loobunud Killuplatsi müümisest eramukruntideks.

Uue koalitsiooni otsust Killuplatsi kruntideks mitte müüa saab Viimsi Uudiste toimetus vaid tervitada. Küll aga peaks Reformierakonna subjektiivne käitumine erinevatest koalitsioonides tegema uue võimuliidu teised osapooled nende suhtes väga ettevaatlikuks.

Tunnusfoto: pexcels.com

Mis on saanud Taavi Kotka peamisest valimislubadusest?”

Ideepuuduses Viimsi võimuliit hakkabki killuplatsi eramukruntidena müüma”  

Viimsi Uudised

Jaga: