Mis on saanud Taavi Kotka peamisest valimislubadusest?

2017. aasta Viimsi volikogu valimistel kogus ettevõtja Taavi Kotka Reformierakonna nimekirjas 384 häält.

Valimiste järel moodustati  Reformierakonna (9 kohta) eestvedamisel koalitsioon sotside (2 kohta) ning valimisliiduga Rannarahvas (1 koht). Taavi Kotka hakkas selles koalitsioonis täitma üht võtmerolli, asudes Viimsi volikogu esimeheks.

Tähtede seis oli igati soodne, et Viimsi võimuliit oleks saanud koheselt hakata realiseerima Taavi Kotka peamist valimislubadust – Viimsisse Tuleviku Kooli rajamist.

Valimiseelsel perioodil kajastas meedia korduvalt uudist, et peagi hakkab kunagise Miiduranna rannakaitsepatarei bastioni alale kerkima rahvusvahelist tehnikaharidust pakkuv erakool.

27. septembril 2017. aastal allkirjastasid toonane Viimsi vallavanem Rein Loik, sihtasutuse Tuleviku Kool esindaja Taavi Kotka ja sihtasutuse Viimsi Teadus- ja Tehnikahariduskeskus esindaja Marek Kiisa ühiste kavatsuste protokolli tulevikukooli rajamiseks.

„Ühiste kavatsuse protokolliga hakkame koos tegutsema suunas, et mõne aasta pärast avataks Viimsis Tuleviku Kool,“ ütles toona Viimsi vallavanem Rein Loik.

2 aastat ja 3 kolm kuud hiljem pole Tuleviku Koolist enam midagi kuulda. Viimsi valla 2020. aasta eelarve projektis pole selle kooliga seotud tegevuste tarbeks eraldatud mitte sentigi.

Viimsi Uudised palus sellist seisakut kommenteerida nii  Taavi Kotkal, Marek Kiisalt kui abivallavanem Margus Kruusmägil.

Marek Kiisa vastas: „Meil hetkel läbirääkimised jäid pooleli, uuel aastal alustame ilmselt uue vallavalitsusega uue hooga.“

Margus Kruusmägi vastuse edastas vallavalitsuse avalike suhete juht Rain Resmeldt Uusen:

“Käesoleval aastal on toimunud mitmed töised kohtumised SA Tuleviku Kooli esindajatega. Näeme teadus- ja innovatsioonikeskset ning rahvusvahelistele nõuetele vastavat haridust pakkuval erakoolil olulist kohta valla haridusmaastikul.

Tänaseks on Viimsi Vallavolikogu kehtestanud Haabneeme alevikus, kinnistute Bastioni ja osaliselt Linnaku detailplaneeringu, millega on määratud 11 035 m² suuruse haridus- ja lasteasutuste maa krundi ehitusõigus kuni kolme maapealse korrusega ja kahe maa-aluse korrusega õppe- ja innovatsioonikeskuse ehitamiseks.“

Taavi Kotkalt palutud tähtajaks kommentaari ei laekunud. Kas tõesti ei pea Kotka oma põhilise valimislubaduse realiseerimise selgitamist viimsilastele oluliseks? Viimsi Uudiste toimetus loodab siiski, et see nii pole ning on valmis avaldama Kotka selgitused Tuleviku Kooli teemal kui need saabuvad.

                Taustaks erimeelsused Reformierakonna nimekirja liidrite vahel

Viimsi Uudistele on erinevatest allikatest vihjatud, et just Tuleviku Kooli arenduskavade seiskamine on olnud peamiseks põhjuseks, miks Taavi Kotka on  mitmetes küsimustes  olnud Reformierakonna Viimsi piirkonna sisulise juhi Märt Vooglaidiga erinevat meelt (vastuhääl raamatukogu diilile, rahulolematus vallavalitsuse tegevusega).

Märt Vooglaid sai valimistel vaid 94 häält. Vooglaidi asendusliikmena Viimsi volikogus püsimiseks on pidanud oma volitused peatama erinevad Reformierakonna valimisnimekirja liikmed.

Väidetavalt ei võimaldanud just Märt Vooglaidi ja Taavi Kotka erimeelsused leida kiirelt järeltulijat Laine Randjärvele pärast viimase vallavanema kohalt lahkumist.

Foto: Ühinenud Arhitektid joonis Miiduranna tulevikukooli hoonest.

Viimsi Uudised

Jaga: