LUGEJAKIRI: palun, ärge astuge jälle sama reha peale

Toimetusele saatis kirja M.S. Haabneemest, milles lisaks Haabneeme üldplaneeringu eskiisi kriitikale on ka järgmine mõtlemapanev lõik.

„Olin üks nendest rohkem kui tuhandest viimsilasest, kes eelmistel kohalikel valimistel hääletas Siim Kallase poolt. Uskusin, et tema on see kogenud poliitik, kes suudab Viimsi sogases omavalitsustiigis luua mingigi selguse ja korra. Ja milline oli mu pettumus, kui Siim Kallas vallavanemana läks kohalikku ajalukku eeskätt kahe asjaga.

Esiteks allkirjastas ta lepingu, millega meie raamatukogu viidi 10-ks aastaks rendipinnale. Kuigi on ju vähegi majanduslikult mõtlevatele inimestele selge, et raamatukogule saanuks antud perioodi üüriraha eest ehitada hoopistükkis vallale kuuluva maja. Milles olnuks võimalik raamatuid hoida ja lugejaid teenindada vähemalt 100 aastat.

Teiseks lasi Siim Kallas vallavanemana ehitada isendale vallamajja uue kabineti. See läks küll maksma „vaid“ 10 tuhat eurot (võrreldes 10 miljoni dollariga justkui „peenraha“?). Aga ikkagi – mis sellest viimsiaste jaoks paremaks muutus?!

Olen oma eelmise korra valikus väga pettunud. Tean väga palju viimsilasi, kes möödunud korral valisid Reformierakonda ja on nüüd nende poolt tehtud ja tegemata jäetust samuti pettunud.

Head inimesed, ärge palun seekord astuge enam sama reha peale.“

Viimsi Uudised

Jaga: