LUGEJAKIRI: Reformierakonna kandidaadi kummaline pretensioon

TÄIENDATUD!

Toimetusele saatis kirja Haabneeme koolis õppiva lapse vanem, milles kirjeldatakse 6. oktoobril aset leidnud intsidenti kooli hoolekogu esimehe valimistel.

“Me peame rääkima ühest äärmiselt ebameeldivast juhtumist Viimsi hariduselus. Kolmapäeva õhtul toimunud Haabneeme kooli hoolekogu koosolekul valis hoolekogu ühehäälselt esimeheks tagasi Antoon van Rensi, kes on selles positsioonis olnud juba aastaid. Pärast hääletust sisenes koosolekuruumi Reformierakonna nimekirjas vallavolikokku kandideeriv hoolekogu liige, kes oma hilinemist ummikutega põhjendades ja räigelt protokolli ja päevakorda rikkudes nõudis Rensi ja hoolekogu esimehe küsimuses uut hääletust. Oma nõudmist põhjendas ta sellega, et 2019. aasta koolidirektor Sirje Toomla ebaseadusliku ja põhjendamatu vallandamise tõttu tekkinud konflikti järel on valla ja kooli vastavad inimesed lahkunud ning nüüd peaks tagasi astuma ka lastevanemate ehk kogukonna esindaja. Alles siis saavat Haabneeme kooli suhted vallaga korda.”

Viimsi Uudiste toimetuse hinnangul on tegemist kahetsusväärse juhtumiga, kus ühe võimuerakonna esindaja eirab kogukonna liikmete demokraatlikult väljendatud tahet.

Ühtlasi pakume antud volikokku kandeerivale Reformierakonna liikmele (nimi toimetusele  teada) võimaluse saata omapoolne selgitus toimunu ja selle motiivide kohta. Avaldame selgituse niipea, kui see laekub meilile toimetus@viimsiuudised.ee .

9. oktoobril laekus toimetusele Kristiina Kägu (Reformierakond) kommentaar, mille avaldame täismahus ja muutmata kujul:

” Tere

Miks te avaldate loo enne kui annate mulle võimaluse kommenteerida? Loodan siiski, et leiate voimaluse vastuse avalikustada taismahu.

Osalesin koosolekul lapsevanama. Palusin sõnavõttu, lahkelt lubati. Sõnavõtus tänasin hoolekogu esimeest tehtud töö eest ja selgitasin oma isiklikku ootust, et kooli hoolekogu juhtivad isikud võiksid olla apoliitilised. Rääkisin ootustest kooli hoolekogule koolijuhi toetamisel ja sellele järgnes arutelu ideedest luua töörühm õpetajate toetamiseks ja tunnustamiseks, pakkumaks tuge ka värbamisel.

Viimsi Uudistele laekunud kirja laetus ja ebasümpaatne poliitiline seostatus ongi põhjus, miks ma leian, et hoolekogud peaks olema apoliitilised, et ei tekiks kiusatust poliitiliseks eneseteostus.

Kutsun üles ka kõigi teiste koolide hoolekogudest poliitikat eemale hoidma, koolirahu ja meie endi laste huvides. Ma vabandan kui see riivab kellegi õiglustunnet ja piirab eneseteostust aga mõelge vaimult suuremalt  🙂

Parimat

Kristiina Kägu

Sent from my iPhone”

Viimsi Uudised

Jaga: