Meedia käsitleb Heldri elamurajooni arendaja seksuaalskandaalset tegevust

Viimsis Heldri elamurajooni arendamise ning haldamisega palju avalikku tähelepanu kogunud Margus Valdese tegevus on taas meedias päevakorral.

Ajakirjanikud Anna Teele Orav ja Rauno Ruus on avaldanud 6. jaanuaril Eesti Ekspressi ja Delfi veebis loo „ „Ta pani käe mu põlvele, silitas pead ja ütles, pole hullu, küll õpid.“ Naised süüdistavad ärimeest räiges ahistamises”.

Lugu keskendub kinnisvarafirma Morrison Invest, mis on muuhulgas arendab ja haldab ka Viimsis asuvat Heldri elamurajooni, omaniku Margus Valdese tegevust naissoost personaliassistentide ahistamisel. Refereerime antud lugu 7 lause ulatuses.

“Katariina hakkas lepingut uurima. Ta avastas, et teisel lehel allpool seisis midagi väiksemas kirjas: töötajana peab ta nõus olema alkoholi tarbimisega, hotellis ööbimisega, alasti saunas käimisega ja seksuaalvahekorraga ülemuse või tööandjaga.

„Kui viimast punkti lugesin, jättis mul süda lööke vahele ja tekkis paanika. Tahtsin sealt nii väga ära minna, aga sain aru, et kui tema oma kiibiga mulle ust ei ava, siis ma ei saagi siit välja.“

Naine uuris Valdeselt viimase punkti kohta: mis see on? Valdes vastanud talle, et see pole nii, nagu tundub. See olevat seal lihtsalt selleks, et kui minnakse väliskonverentsile ja mõni töötaja teeb sellise pakkumise, siis ei pea küll nõustuma, aga ei tohi sellest mitte kellelegi ka rääkida.”

Täies mahus saab antud lugu lugeda SIIT.

Lisaks on Õhtulehes ilmunud 6. jaanuaril ajakirjanike Helen Serka-Sanchezi ja Katariina Loogi analoone lugu “INTIIMNE LÄHEDUS TÖÖLEPINGUS: ärimees nõudis tööle pürgija väitel alasti saunatamist ja seksi. Sarnaseid kogemusi on paljudel neidudel”.

Refereerime seda lugu ka 7 lause ulatuses.

“Kõik vastavas Facebooki postituses kõlanud süüdistavad/etteheitvad faktiväited ei vasta tõele – tegemist on ebaõigete andmete avaldamisega ning ma olen astumas samme, et asjale juriidiline lahendus anda,“ andis Valdes Õhtulehele teada.”

/—/

“Valdes otsis võimalusi füüsiliselt Liinale lähenemiseks. Kord pani ta käe naise põlvele autos või siis kummardus tema kohale kui naine arvuti taga töötas. Liina oli alati tõrjuv ja ei lubanud kätt endale ümber panna ega muud moodi läheneda. „Ta tahtis investeerida minusse 10 000 eurot, et käiksin iluoppidel ning ostaksin riideid ja asju. Ma keeldusin sellest,“ sõnab ta,” rääkis Õhtulehele üks Valdese alluvuses töötanud naine.

/—/

“Igatahes hoiatan Teid, et sellise artikli ja kommentaaride avaldamise korral ajakirjanduses oleme sunnitud kasutama õiguskaitsevahendeid,” teatas Margus Valdes Õhtulehe toimetusele enne loo ilmumist.

Täies mahus on Õhtulehes ilmunud lugu loetav SIIT.

Tunnuspilt: kollaaž Eesti Ekspress/Delfi ja Õhtulehe veebilehtedelt tehtud kuvatõmmistest.

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: