Reformierakond ja EKRE Viimsis teineteist leidmas?

Nii-öelda suures poliitikas teravalt vastanduvad Reformierakond ja EKRE on Viimsis teineteisele lähenemas.

Viimsi võimuliidu juhtiv jõud on Reformierakond 9 mandaadiga. Seda seltskonda orkestreerib kinnisvaraarendaja Märt Vooglaid. EKRE-l on volikogus 2 esindajat – Hannes Võrno ja Madis Saretok.

2016. aasta jaanuaris toimus toonase OÜ Viimsi Haldus juhi Madis Saretoki eestvõttel ülikiire tehing, mille käigus 2-hektariline maatükk Viimsi keskuses (endine Kirovi staadion) erastati 150 tuhande euro eest. Toonane Viimsi vallavalitsus leidis, et antud maa erastati oluliselt alla turuhinna ning esitas toimunu kohta politseile kuriteoteate. Vallavolikogu liige Märt Vooglaid ütles siis tehingut Delfile kommenteerides nõnda: „See on kõige ehtsam teadlik kelmus.“

Nüüdseks on kõik süüdistused Saretoki vastu kohtulikult tagasi lükatud ehk Kirovi staadioni tehing on osutunud juriidiliselt igati korrektseks.

Tänavu 12. novembri volikogus hääletas Saretok ootamatult Vooglaidiga seotud Lubja 2 detailplaneeringu algatamise poolt.

Hannes Võrno on tänavu toimunud üheksast volikogu istungist osalenud vaid kolmel. Aga veebruaris kandideeris ta Laine Randjärve vastu vallavanemaks, öeldes oma valimiskõnes muuhulgas järgmist: „Laine Randjärv on väga hea kandidaat Eesti vabariigi presidendiks, mitte mängudeks poliitilisel malelaual, kus teda nagu kevadkülvi volinikku partei poolt solgutatakse. Kutsun reformierakondlasi selle üle mõtlema – palun hääletage oma südamega, mitte parteipiletiga.“

5. detsembril esitleb Hannes Võrno Viimsis oma telesaadete põhjal koostatud kogumikku. Selle kogumiku esitlust juhib vallavanem Laine Randjärv.

Viimsi EKRE rakuke pole teatanud, et nende väärtused ja maailmavaade kuidagi erineksid partei peajoonest. Reformierakond on jätkuvalt riigi tasandil välistanud igasuguse koostöö EKREga.

Kas tõesti on Viimsis Reformierakonna ja võimuliidu sisepinged kuhjunud juba sellisteks, et oma positsioonide kindlustamiseks kaasatakse EKRE hääli?

2018. aasta sügisel, kui Reformierakonnas tekkis sisemine vastasseis raamatukogu diili suhtes, tõmmati võimuliitu varem koalitsiooni ägedalt kritiseerinud isamaalased. Mari-Ann Kelami jaoks loodi toona volikogu teise aseesimehe koht ning Jan Trei sai präänikuks Viimsi Vee nõukokku.

Huvitav, kas  Reformierakond peagi EKRE-le ka midagi pudistab?

Ivo Rull, valimisliit Kogukondade Viimsi

Viimsi Uudised

Jaga: