REPLIIK: Annika Vaikla esitatud maadevahetusskeemi toetas volikogus üksnes Urve Palo

18. mai Viimsi vallavolikogus juhtus midagi enneolematut – vallavalitsus tõi hääletusele eelnõu, mida toetas vaid üks koalitsiooni liige.

Mis juhtus? Kas tegemist oli kesikute kooskõlastamata soologa, millele peale refid otsustasid lasta Annika Vaiklal (Keskerakond) hiilata oma ebakompetentsusega? Või on valimiste eel koalitsioon sisuliselt lakanud eksisteerimast ning igaüks proovib nüüd ise oma diilid ära teha?

 

Lühidalt öeldes oli tegemist ettepanekuga, et eraomanik annaks ära oma Vehema tee ja Suur-Kaare tee aia nurgast 35-ruutmeetrise elamumaa tüki ning saaks vastu vallale kuuluva ligi 400-ruutmeetrise transpordimaa tüki Suur-Kaare teel. Kusjuures eraomanik on juba valla transpordimaale Suur-Kaare teel ümber ehitanud aia, käsitledes seda justkui eramaad.

Loogiline olnuks, et vallavalitsus algatanuks eraomaniku poolt ebaseaduslikult püsitatud piiredeaia kohta järelevalvemenetluse. Selle asemel tõi abivallavanem Vaikla aga volikokku hoopiski eelnõu, et taolist eraomanikku tuleks premeerida talle 11-kordset kasu toova maadevahetusega. No võimalik vaid Viimsis!

Nii Vaikal kui teda volikogus ainsana toetanud Urve Palo püüdsid volikogu veenda, et tegemist on ülekaalukast avalikust huvist lähtuva ettepanekuga. Kuna nõnda avardub ohtliku ristmiku vaateväli ning oht lähedal olevatele lasteaialaste eludele taandub!

Volikogu enamus selgitas seepeale Vaiklale ja Palole nagu 2+2-te õpetades, et liiklusohutuse tagamiseks autojuhtidele on paremaid lahendusi (näiteks valgusfoori panek). Ning et taoline maadevahetus ei saa mitte mingil moel parandada teisel pool Vehema teel asuva lasteaia laste turvalisust.

Toimunud hääletusel ei osalenud 6 koalitsiooni kuuluvat saadikut, aga ülejäänud koos opositsiooniga hääletasid Vaikla eelnõu vastu. Poolt hääletas üksnes Urve Palo.

Pisut koomiline, aga samas ka kurvaks tegev juhtum.

Tunnusfoto: Koopia eelnõule lisatud maadevahetuse skeemist.

Viimsi Uudised

Jaga: