REPLIIK: Lauri Hussari ambitsioonikad mullijutud

Viimsi volikogu esimees Lauri Hussar tarvitab sageli sõna „ambitsioonikas“.

Poolteist aastat tagasi oli ta koos võitluskaaslastega Eesti 200-st täis kuraasi tõrjuda Viimsi juhimisest kõrvale Reformierakond. Selline võimalus pärast kohalikke valimis mullu oktoobris ka tekkis. Ent siis lõi Lauri Hussar koos oma mõttekaaslastega käed hoopiski Reformierakonnaga, et kindlustada valijatelt tugeva tagasilöögi saanud refide võimul püsimine.

Refidega sõlmitud koalitsioonilepingut kiitis Hussar eelmiste jõulude aegu samuti kui ambitsioonikat. Kuigi selles on vajalike eesmärkide kõrval palju sõnavahtu.

Võimul oldud 10 kuu jooksul pole ei Hussar ega teised Eesti 200 liikmed teinud Viimsis reaalselt veel mitte midagi, mida saaks iseloomustada sõnaga „ambitsioonikas“. Suisa vastupidi –  mõned Hussari ettevalmistatud volikogu istungid on olnud ülimalt lahjad. Oma avalikes sõnavõttudes on ta muuhulgas olnud konkurentide halvustaja, nimetades näiteks uut Parempoolsete erakonda Isamaa traumaks. Taas on Hussar meedias asunud kritiseerima Reformierakonna ministreid, aga Viimsi volikogus tõstab ta kuulekalt kätt kõikide refide eelnõudele ja ettepanekutele.

Olles üks Eesti 200 esimeheks kandideerijatest on Lauri Hussar taas üles võtnud ambitsiooni mullijutu. Jälle räägib ta Eesti 200 müütilisest pikast plaanist, lisades enesereklaaamiks, et tal olevat oskuseid, teadmisi ja tunnetust selle pika plaani realiseerimiseks.

Tartu Ülikooli bakalaureuseõppes usuteadust tudeerinud Lauri Hussaril on kahtlemata teada nipid, kuidas inimesi mõjutada.

Hilisem tegevus ajakirjanikuga on teda mõistagi õpetanud olema nö ekspert igal alal. Mistõttu ta ei kahtle sõnastamast vormilt lihtsakoelisi, ent sageli ekslikke seisukohti alates sõjast ning lõpetades energiamajandusega. Jutuks hea küll.

Paraku kasutab Viimsi volikogu esimees oma tänast positsiooni valla hüvanguks tegutsemise asemel hoopiski kui poliitilist hüppelauda.  Viimsi tõesti vajab muutusi – vähem mullijuttu ning pikem samm nende tegemiseks, härra volikogu esimees!

Tunnusfoto: pexels.com

Loe samal teemal:

REPLIIK: miks Viimsi volikogu esimees halvustab uut erakonda?”

REPLIIK: Hussari nõrk sooritus – 0:4”

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: