REPLIIK: Mari-Ann Kelam rikub valimiste hea tava

TÄIENDATUD 05.02.23

Isamaa erakonnas Riigikogu valimistel kandideeriv Mari-Ann Kelami rikub toimetuse hinnangul Viimsi vallavalitsuse allasutuse Viimsi Hoolekandekeskus vahendite kasutamisega oma valimiskampaanias hea valimistava.

Viimsi Hoolekandekeskus on välja kuulutanud, et 10. veebruaril toimub Haabneeme päevakeskuses kohvihommik külalisega, kelleks on Viimsi vallavolikogu sotsiaalkomisjoni esimees Mari-Ann Kelam.

Seda reklaami on Viimsilaste Facebookis jaganud Haabneeme Päevakeskus ning ürituse kohta annab lisainfot keskuse koordinaator Lehte Jõemaa.

Lähiminevikus pole Viimsi Hoolekandekeskus taolisi kohvihommikuid korraldanud. Kuna üritus toimub Riigikogu valimiste eel valimistel kandideeriva poliitikuga, on Viimsi Uudiste toimetuse hinnangul tegemist hea valimistava rikkumisega.

Hea valimistava kohasel “riigi- või kohaliku omavalitsuse asutustes mittepoliitilistel ametikohtadel töötavad isikud ei osale oma tööajast ühegi nimekirja või kandidaadi valimiskampaanias” ning “avalikke vahendeid kasutatakse vaid tingimustel, mis on kättesaadavad ka teistele valimistel osalevatele kandidaatidele”.

Vabaühenduste Liidu pool välja töötanud “Hea valimistava teksti” on täismahus loetav SIIT.

Tunnuspilt: kuvatõmmis Viimsilaste Facebookis.

***

Pärast Viimsi Uudistes käesoleva loo ilmumist on Haabneeme päevakeskuse ürituste kalendrist kohvihommik Mari-Ann Kelamiga eemaldatud.

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: