REPLIIK: refide valimisprogramm eeldab viimsilastelt haugimälu

Alates 2015. aastast Viimsi juhtimise juures olnud Reformierakonna valimisprogramm on koostatud põhimõttel, et valijatel on haugimälu.

Aga refid eksivad kui nad arvavad, et võivad ka seekord sarnaselt oma oma varasemate suurejooneliste valimislubadustega suurt hulka inimesi lihtsalt petta. Viimsi Uudised teeb siinkohal esimese väikese mäluvärskenduse.

Refid jutlustavad oma progammis pikalt keskkonnasäästlikust rohelisest Viimsist. Mida nad on võimul olles aga reaalselt teinud? Peamiselt just refide häältega (Riina Aasma, Tanel Einaste, Valdur Kahro, Siim Kallas, Kristjan Jõekalda) suruti volikogus läbi perekond Vooglaidi (Märt Vooglaid on samuti Reformierakonna liige) Tammelaane detailplaneeringu kehtestamine. Nüüd toimub hoolimata jätkuvast kohtuvaidlusest valla üldplaneeringu kohaselt puhkealaks kinnitatud Tammelaane metsades ulatuslik raie ning loomade rohekoridori oluline kitsendamine.

Just reformierakondlasest volikogu liige Valdur Kahro on saavutanud üleriigilise kuulsuse sellega, et on kahel korral saanud trahvi merre ebaseaduslikult rajatud muulide eest.

Just refide nimekirjas kandideeriva Alar Miku teadmisel toimus 2017. aastal Haabneemes hekkide mahasaagimine lindude pesitsusajal.

Just refist vallavanem Illar Lemetti on senini hoidnud suu kinni teemal, miks südasuvel Viimsi Vee poolt Haabneeme randa juhtitud solgivee kohta ei antud vallaelanikele operatiivset hoiatust.

Just möödunud valimistel eel jõuliselt Tammede parki lubanud Siim Kallase vallavanemaks oleku ajal tõmmati kriips peale pargi reaalsele rajamisele. Ja nüüd jätkub refidel tuimust taas oma programmis valijatele Tammede parki lubada….

Hämmastav on ka refide käsitlus Viimsi ülerahvastatuse ning ebaõnnestunud planeeringute teemal. Refid on olnud pikalt pumba juures ning tekitanud olukorra, kus Viimsist on saamas lasnamäestuv veeresurssi ületav ülerahvastatud city. Ja nüüd on nad oma valimisprogrammi traageldanud selliseks, juskui olnuks toimunu kellegi teise süü ja nemad teevad nüüd kõik korda. Tegelikkuses on just valdavalt refide häältega praeguses volikogus kinnitanud mitmete uusarenduste planeeringute menetlused ilma keskkonnamõjude strateegilise hindamise nõueteta. Ning just refid pakkusid välja Haabneeme ja selle lähiala uue detailplaneeringu eskiisi, mis kahekordistaks lähikümnendil Haabneeme elanike arvu.

Kokkuvõtteks tõdegem, et taoline küüniline valimisprogramm on veel üks põhjus, miks on vaja tänavu oktoobris läbi viia refivahetuskuu.

Tunnusfoto: pexels.com

Viimsi Uudised

Jaga: