Ants Erm: värske ülevaade koroonast meie lähiümbruses

Nädal tagasi koostasin esimese ülevaate koroona levikust Viimsis.

Lisaks tõin välja ka andmed Suur-Harjumaa ning veidi ka Euroopa ja maailma COVID-19 olukorrast.

Vahepeal on meie valitsus kehtestanud veidi karmimad käitumisreeglid, aga nende mõju vaevalt veel välja saab paista. Aga vaatame esmalt Euroopat.

Allpool graafikud Covid-19 levikust mõnedes riikides (vt Tartu Ülikooli andmed).

Joonisel on päevase juhtumid 100 000 elaniku kohta perioodil 9. septembrist 30. novembrini. Kui nädal aega tagasi sain teise lainega hästi hakkama saanute hulka lisada teatava mööndusega ka Eesti ja Läti, siis täna Eesti ja Läti enam kuidagi „oaaside“ hulka ei kuulu.

Lääne- ja Kesk-Euroopa riigid on üldjuhul tänu karmidele liikumispiirangutele saanud tõusukõvera langusesse (tõsi küll, joonisel olev Ungari mitte veel). Murelikuks teeb ka Leedu, kust vaatamata piirangutele  tulid kuni viimaste päevadeni päevased rekordid.

Ka Harjumaa pilt on üldjoontes vähe muutunud – liidrid on jätkuvalt Viimsi, Maardu ja Lasnamäe.

Edasi järgnevad Eesti keskmisel tasemel ülejäänud Tallinna linnaosad – kõigis neis lisandub keskeltläbi kolm nakatunut 10 000 elaniku kohta. Ülejäänud valdades, ka Keila linnas, on olukord viimase nädala jooksul stabiliseerunud või olnud üsna tagasihoidlik tõus.

Meie lähiümbruse (Viimsi, Tallinn, Maardu) kohta tuleb kahetsusega öelda, et vaibumise märke ei ole veel.

Maailmas on tänaseks registreeritud enam kui 64,3 miljonit nakatunut (nädala eest 58,7). Nendest 1,5 (1,4) miljonit on surnud, suremus 3%.  Euroopas 17,5 (15,6) miljonit nakatunut, 403 tuhat surnut, suremus 5 (5,5)%. Eestis on vastavad numbrid 13019 (9724), 122 (88) ja 1,6 (1,5) %.

Loe samal teemal:

„Ants Erm: koroonast numbritega, ka Viimsis“

Viimsi Uudised

Jaga: