Avanes väärtusliku taluarhitektuuri taotlusvoor

Alates 13. veebruarist saab taotlusi esitada väärtusliku taluarhitektuuri taotlusvooru, mille eesmärk on aidata korrastada taluelamute katuseid.

 Toetust saab taotleda talukompleksi kuulunud eluhoonele, mis on ehitatud enne 1940. aastat. Antud voorust toetatakse hoonete katuste restaureerimist traditsiooniliste ehitusmaterjalide ja töövõtetega.

Sel aastal avaneb taluarhitektuuri taotlusvoor viiendat korda. „Alates 2019. aastast oleme igal aastal saanud toetada keskmiselt 18 katuse kordategemist ehk toetusvooru abil on korda saanud veidi enam kui 70 taluhoone katused,“ ütles hindamiskomisjoni esimees, Muinsuskaitseameti nõustamisosakonna juhataja asetäitja Peeter Nork.

Taotlusvoorust toetatakse tegevusi, mille raames taastatakse või asendatakse taluelamu katusekate ja vajadusel katusekonstruktsioonid, kasutades algupäraseid ehk piirkonnale, hoonetüübile ja ehitusperioodile iseloomulikke materjale ja töövõtteid. Näiteks kui hoonel oli algselt roogkatus, siis toetatakse rookatuse taastamist, laastukatuse puhul laastukatuse taastamist. Vana eterniidi asendamist uue eterniidiga või teiste uute ehitusmaterjalide kasutamist sellest taotlusvoorust ei toetata.

Vooru kogueelarve on 200 000 eurot. Taotletava toetuse summa peab jääma vahemikku 5000-10 000 eurot ning see võib tööde maksumusest moodustada kuni poole ehk omafinantseering tööde eelarvest peab olema vähemalt 50%.

Taotlusvoor avaneb 13. veebruaril 2023 ning taotluste esitamise tähtaeg on 10. märts 2023. Taotlusvooru abikõlblikkuse periood on 1. jaanuar 2023 – 31. detsember 2023.

Rohkem infot taotlusvooru kohta saab lugeda Muinsuskaitseameti kodulehelt.

Tunnuspilt: 2021. aasta taotlusvoorust toetust saanud talu Saaremaal.

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: