Terviseamet hoiatab Viimsi randades leviva sinivetika eest

Terviseamet on täna ennelõunal teinud oma Facebooki lehele hoiatava postituse Viimsis randades leviva sinivetika eest.

Viimsi Uudised toob alljärgnevalt ära postituse täies mahus.

„Ettevaatust! Meieni on jõudnud info võimalikust sinivetikate levikust lisaks Kakumäe rannale ka Randvere, Rohuneeme ja Leppneeme randades. Teateid on tulnud sinivetikate leviku kohta üle põhjaranniku.

Soovitame inimestel randa minnes jälgida vee seisukorda. Kui märkate, et vesi on muutunud tänu silmaga nähtavatele helvestele kollakas-roheliseks ja kogu kaldaäär on kaetud tiheda rohelise massiga, millel on kopituse lõhn, siis võib tegu olla sinivetikatega. Kui vee värvi muutvad helbed on nii väikesed, et vette pistetud oksal püsima ei jää, on sinivetika tõenäosus veel suurem.

Inimene võib sinivetikate toksiinidest mürgistuse saada peamiselt sinivetikarikast vett juues. Sellise vee neelamisel on täiskasvanutel harva tõsist mürgistust esinenud, eelkõige on ohustatud väikesed lapsed, vanemad inimesed ning kodu- ja karjaloomad. Koertel piisab mürgituse saamiseks karva lakkumisest peale sinivetikaid sisaldavas vees ujumist.

Sinivetikamürgituse sümptomid võivad sarnaneda tavalise gripi omadega, esineda võib naha ja silmade punetus, halb enesetunne ja kõhulahtisus, palavik, nohu ja köha, lihasevalud, huulte kipitamine ja pragunemine ning tasakaaluhäired.“

Tunnusfoto: Terviseameti Facebook.

Viimsi Uudised

Jaga: