KODUKOHVIKUTE TUTVUSTUSRING: Maria

Viimsi Uudised tutvustab tänavusel kohvikutepäeval külastajatele avatud kodukohvikuid.

Täna tutvustab end kodukohvik Maria (Mõisa tee 1, Viimsi alevik).

Viimsi mõisas saab sel nädalavahetusel tunda end kunagise perenaise, kindral Johan Laidoneri abikaasa Maria külalisena. Sest Viimsi kohvikutepäeval avab seal uksed temale pühendatud kohvik.

Nautida saab mitmekülgset programmi ja melu ning muidugi kodutehtud kooke ja soolaseid ampse.

Kohviku perenaised Elo ja Sandra on tuntud oma armastuse poolest magusakunsti vastu ning koogiletil saab valik olema lai. Mõistagi ootavad külastajaid ka soolased ampsud ja erinevaid joogid.

Lisaks tegutseb õues minikohvik, mida peavad Sõjamuuseumi töötajate ja sõprade lapsed. Menüüs on muuhulgas Maria Laidoneri retsepti järgi valmistatud vahvlid ja limonaad.

Kooke on lastel võimalik ka ise teha. Kohal on Mu-Mu Mudaköögid, kus lapsed saavad mänguköögis liivakooke „küpsetada“.

Loomulikult saab Maria juures nautida ka muusikat. Kell 15 annab klaverikontserdi Margus Kappel, kes äsja ERRi kultuuriportaali ja plaadifirma Vaiguviiul koostöös toimunud hääletusel valiti läbi aegade parimaks Eesti klahvpillimängijaks.

Terve päeva vältel on avatud MS Vintage ajalooliste rõivaste ja aksessuaaride butiik ning toimub raamatulaat.

Sõjamuuseum on laupäeval ja pühapäeval avatud tasuta. Ekskursioonid peamajas toimuvad kell 13 ja kell 14. Lisaks on tasuta avatud ka sõjatehnika angaar Vehema tee 1a, umbes 300 meetri kaugusel peamajast.

Mõisakohvik Maria on avatud laupäeval ja pühapäeval kell 11-18. Täpsema info leiab Facebookist ja sõjamuuseumi kodulehelt. NB! Kohvik arveldab sularahas.

Loe samal teemal:

„Viimsi Uudised hakkab tutvustama kodukohvikuid“

Viimsi Uudised

 

 

Jaga: