Valik kaasava eelarve ideedest: Schmidti muuseum Naissaarel

Viimsi Uudised tutvustab juhuslikus järjestuses ühtekokku kümmet kaasava eelarve konkursile esitatud ettepanekut, mis kõnetavad meie toimetust kõige rohkem.

Teisena tutvustatav projekt kannab nime „Schmidti muuseum Naissaarel“ ning selle maksumuseks on kalkuleeritud 50 000 eurot.

Projekti on esitanud dirigent Tõnu Kaljuste, kes on seda muuhulgas tutvustanud nõnda:

„Naissaarel on sündinud maailmakuulus optik, astronoom ja leiutaja Bernhard Schmidt, kelle elust ja saavutustest teatakse siin Eestis teenimatult vähe. Mina olen (aastast 2006) rajanud tema sünnipaigale loomekeskuse Nargen Opera. Lisaks minu suvemajale (89001:001:0270 ) on Schmidti kinnistul Omari küün, Hellerella suveaed ja välilava. Asudes elama kõrvaloleva Vallipere kinnistule, teen ettepaneku luua Bernhard Schmidti sünnipaigale temanimeline muuseum, mis kajastaks kuulsa teadlase elutööd ja saavutusi ning millega tekiks Naissaarele ja sealsesse loodusparki rahvusvahelise tähtsusega kultuuriobjekt.

/—/

Schmidti muuseum täidaks harivat ja silmaringi laiendavat  funktsiooni nii kooliõpilaste kui ka täiskasvanute seas. Muuseumi partneriks saaks Hamburgi ülikool koos Bergedorfi observatooriumis oleva B.Schmidti muuseumiga.“

Täies mahus saab antud ideega tutvuda SIIN.

Tunnuspilt: Vaade kinnistule Naissaarel, kuhu on plaan rajada Bernhard Schmidti muuseum.

Loe samal teemal:

„Valik kaasava eelarve ideedest: nutikas koolitoidu ülejäägi päästmine“

Viimsi Uudised

Jaga: