108 päeva pärast Vabaõhumuuseumi arhitektuurikonkursi tulemuste avalikustamist jagati pisut lisainfot

Viimsi vabaõhumuuseumi külatushoone arhitektuurikonkursi kohta on avalikkusele napilt infot jagatud nii konkursi korraldamise ajal kui selle tulemuste selgumise järel.

Sellest, et arhitektuurikonkurss üldse on toimumas, anti viimsilastrele teada vaid ühel korral. 10. septembril 2021 ilmus Viimsi Teataja 15. leheküljel lühike veeru-uudis “Algas Viimsi vabaõhumuuseumi arhitektuurivõistlus”. Rohkem mingisugust infot vallakodanikele enne tulemuste selgumist ei jagatud.

Konkursi tulemused avalikustatati 25. novembril 2021 Rannarahva muuseumi ja Arhitektide Liidu ühises pressiteates. Sellele pressiteatele oli võidutöö “Muu” kohta lisatud vaid kolm 3D pilti. Antud piltide põhjal vallandus Viimsilaste Facebookis pahameeletorm, milles väljendati kriitilisi hinnanguid nii võidutöö arhitektuuri kui keskkonda sobilikkuse aadressil.

Eelnevast lähtuvalt esitasid Kogukondade Viimsi esindajad 18. jaanuaril 2022 vallavolikogu istungile eelnõu, mille kohaselt oleks korraldatud viimsilaste hulgas rahvaküsitlus kõigi kuue arhitektuurikonkursil auhindamist leidnud töö kohta. Viimsi võimuliidu häältega lükati see eelnõu tagasi.

Alles 108 päeva pärast konkursi tulemuste avalikustamist tuli 15. veebruaril vallavolikogule lisainfot jagama Rannarahva muuseumi juhataja Janek Šafranovski.

Esmakordselt said volikogu liikmed näha võidutöö asendiskeemi, samuti ühte hoone mastaape selgitavat 3D pilti.  Kuna ei Rannarahva muuseumi ega vallavalitsuse veebis või Facebookis pole veel neid pilte avalikustatud, siis toome need ära alljärgnevalt.

Volikogu liikme Ivo Rulli küsimustele, kuidas kavatsetakse võidutöö “Muu” praktikas  realiseerimisega edasi minna, Janek Šafranovski konkreeseid vastuseid ei andnud.

Tunnuspilt: võidutöö 3D pilt, millele on propotsioonide selgitamiseks lisatud bussid (Janek Šafranovski esitlus).

Loe samal teemal:

SUUR LUGU: volikogus toimus debatt rahvahääletusest ja kaasamisest”

Viimsi Uudised

Jaga: