Abivallavanem lubab täiendavad meetmeid looduskeskkonna säilitamiseks ja hoidmiseks Linnakumetsa discgolfi rajal

Endine Viimsi vallavolikogu keskkonna- ja heakorrakomisjoni liige Andres Jaanus (Kogukondade Viimsi) tuletas oma arvamusloos meelde tänase Viimsi abivallavanema Annika Vaikla (Keskerakond) omaaegset selgitus discgolfi raja asukoha asjus.

Annika Vaikla rõhutas juba  2019. aastal, et Linnakumetsa valiti discgolfi mängukohaks seetõttu, et probleemide tekkides on neid vallavalitsusel lihtsam lahendada.

Tänaseks on enam kui selge discgolfi mängimise väga negatiivne mõju maastikukaitsealal asuvale metsale. Eelevast lähtuvalt esitas toimetus  abivallavanem Vaiklale temaatilise päringu.

Avaldame saadetud vastuse täismahus ja muutmata kujul:

„Viimsi discolfi park on mulle väga oluline, nagu ka paljudele teistele viimsilastele. Vabas õhus aktiivne liikumine heas seltskonnas, tihti peredega, on suureks väärtuseks nii meie vaimsele, kui füüsilisele tervisele. Sama oluline on mulle ka meie Viimsi looduskeskkonna säilitamine ja hoidmine. Usun, et peame igat oma tegevust võimalikult looduskeskkonda säästes toimetama. Nii valla, kui kodaniku tasandil. Olen tutvunud eksperthinnanguga, mis sügisel 2023 discgolfi pargile telliti. Selge on, et discgolfi pargis on vaja võtta ette täiendavad meetmeid looduskeskkonna säilitamiseks ja hoidmiseks. Vallavalitsus sellesuunalisi tegevusi täna ka ellu viib vastavalt eksperthinnangus väljatoodud soovitustele. Kiiremateks abinõudeks, mis on juba tehtud, on liikumisradade kooremultsiga katmine, mis hoiab nii metsa aluspinnast, kui puude juurevõrgustikku. Seda tööd tehakse ka edaspidi vastavalt vajadustele ja võimalustele. Plaanis on puude täiendav kaitse kaitseümbriste näol kohtades, kus on oht, et puud võivad viga saada. Samuti on töös heatahte kokkuleppe sõlmimine kohaliku discgolfi kogukonnaga, et koostöös mängimise ala loodust hoida ja ennetada pargi ülekasutamist. Need on konkreetsed plaanid, mis on töös. Loodus on meie ühine vara, olen tänulik ja tunnen head meelt, et ka Viimsi Uudiste pere hoolib ja tunneb muret õige asja üle.“

Tunnuspilt: kollaaž 2023. aastal Linnakumetsa discgolfi rajale koostatud eksperhinnangu fotodest (autor Ivar Sibul).

Loe samal teemal:

Andres Jaanus: kaitseala jäeti aia taha”

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: