Äigrumäele rajatav arendus toob valda 176 elamuühikut

TÄIENDATUD!

Äigrumäel algab peagi Väike-Taani uusasumi ehitus, mis toob Viimsi valda juurde 176 elamuühikut.

Elamuarendaja Avalon poolt  rajatav 30-hektariline Väike-Taani arendus hõlmab 101 eramaja, 29 ridaelamuboksi, 46 korterit, lasteaia ning puhke- ja sportimisalasid. Väike-Taani kinnistud paiknevad ajaloolise Äigrumäe küla põhjaosas.

„Senise lageda põlluala asemele kerkib rohevõrgustik, kus reljeefse maastiku, tiheda taimestiku, teede ja väljakute abil moodustuvad majadevahelised rohekoridorid. Kui sinna istutatakse männipuud, siis alleedega ääristatud tänavaaladel pakub heledamat kontrasti kask,“ selgitab maastikuarhitekt Peep Moorast pressiteates.

Koos Väike-Taani 176 elamühikuga tuleb Viimsi valda hinnanguliselt lisaks vähemalt 350 autot ning minimaalselt 550 inimest.

Viimsi volikogu maa- ja planeerimiskomisjoni esimees Atso Matsalu (Eesti 200) väitis Viimsilaste Facebooki grupis, et arendaja Avalon poolt avalikustatud arvud Väike-Taani elamuühikute arvu kohta pole õiged.

“Väljastatud kokku 209 elamuühikut +kool/lasteaed, ärihoone ja ühiskondlik hoone ehk +40 ühikut. Kokku vee vajadus üle 100 kandi/ööpäevas,“ kirjutab Matsalu.

Avaloni esindava PR-firma Dalton konsultant Andres Vaher kinnitas Viimsi Uudistele, et 176 elamuühikut on õige arv.

“Esimeses etapis on müügis 14 eramut, 8 ridaelamut ja 8 korterit, mis valmivad järgmise aasta suveks. Teie poolt saadetud teisi mahte ei oska Avalon kommenteerida,” täpsustas Vaher.

Tunnuspilt: vaade Väike-Taani arenduspiirkonnale linnulennult (Dalton PR).

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: