Ants Erm: koroonarindel terendab lahingu võit

Väga hea uudis on, et me oleme tänavuse kevade lahingut võitmas – nakatumisnäitaja on kenasti langenud (vt. joonis 1).

Kui peagi saabuv shoppamislaine koroonalaineks ei transformeeru, siis on lootust, et jõuame mai lõpuks Soome (tänasele) tasemele. Enam ei ole ka silmatorkavalt kõrge nakatumisega asumeid.

Viimsi nakatumisnäitaja on langenud sünkroonis ja püsinud samal tasemel Eesti ja Harjumaa keskmisega, viimasel nädalal registreeriti Viimsis umbes 40 uut koroonajuhtumit (eelmisel 60, üleeelmisel 90) .

Joonis 1

 

Senise languse alusel tehtud prognoos näitab, et 3. maiks langeb nakatumisnäitaja 300-ni ning mai lõpuks 100-ni, vt. joonis 2.

Joonis 2.

Euroopas on Eesti langenud (ja mitmed teised riigid tõusnud) täiesti keskmisele tasemele (vt. joonis 3). Kuid loota pendelrände lubamist…selleks läheb ikka veel kõva kuu ning Soome valitsusele ei ole meil hetkel midagi ette heita – ise lasime olukorra käest.

Joonis 3.

Tean, et mu tänane optimistlik kirjutis lohutab vähe 426 inimest, kes on täna haiglas, neist 61 intensiivis. Samuti 1126 lahkunu omakseid, lähedasi ja sõpru.

Hoiame esimestele pöialt ja langetame lahkunute mälestuseks pea.

Ometi, on ka sellel rindejoonel lootusekiir (joonis 4).

Joonis 4.

Hoidkem end endiselt, ka siis kui piiranguid leevendatakse. Teiste riikide kogemus näitab, et viirus kasutab inimeste hooletust koheselt.

Tunnusfoto: Anna Shvets, pexcels.com.

Viimsi Uudised

Jaga: