Sõjamuuseum alustas fotojahti militaarpärandile

Veteranipäeval 23. aprillil kuulutas Viimsis tegutsev Eesti Sõjamuuseum koostöös Naiskodukaitsega välja fotojahi “Sõja jälgedes”.

Kõiki huvilisi kutsutakse üles pildistama Eesti pinnal läbi aegade peetud sõdadega seotud pärandit ning kõikvõimalikke sõjalise otstarbega ajaloolisi rajatisi.

Fotojaht kestab kuni 31. maini. Konkursile on oodatud fotod Vabadussõja mälestussammastest ja muudest monumentidest, kindlustustest, kaevikutest, metsavendade punkritest, lahingupaikadest, kõikvõimalikest sõjalist otstarvet omanud hoonetest ja muudest rajatistest.

Fotode hindamiseks toimub juuni alguses rahvahääletus sõjamuuseumi Facebooki lehel. Paralleelselt ütleb oma sõna fotograafia ja kaitsevaldkonna ekspertidest koosnev žürii. Oma lemmikule panevad eriauhinnad välja sõjamuuseum, Naiskodukaitse, Kaitseliit, kaitsevägi, kaitseväe värbamiskeskus ja riigi kaitseinvesteeringute keskus.

Auhindade seas on ka eraldi noortekategooria, et tunnustada laste ja noorte ajaloohuviga kombineeritud fotograafiaharrastust.

Fotojahilt laekunud parematest piltidest on plaanis koostada sõjamuuseumi 2022. aasta kalender.

Sõjamuuseumi direktor Hellar Lille sõnul on Eesti maastikul on säilinud väga palju eri ajastutest pärit sõjalise otstarbega rajatisi, mis moodustavad justkui suure vabaõhu sõjamuuseumi.

„Muuseumide näituseruumide avamisega peame veel veidi ootama, kuid üksi või koos lähedastega õues liikuda saab turvaliselt igal ajal,“ julgustas Lill märkama ajalugu enda ümber.

Täpsem info fotovõistluse kohta asub SIIN.

Fotode rahvahääletus toimub SIIN.

Viimsi Uudised

Jaga: