Ants Erm: koroonast siin ja kaugemal, V

Jätkan ülevaadet koroona levikust Harjumaal, veidi ka ülejäänud maailmast.

Hea uudis on, et nakatumise kasv püsib lineaarsena, halb uudis, et päevaste juhtumite arv Eestis ei näita languse märke.

Hea uudis on, et Poola tundub saavat viiruse leviku kontrolli alla, halb uudis, et Leedus ja Rootsis on viiruse levik jätkuvalt tugevas tõusus.

Hea uudis on, et Soomes ja Norras on nakatumise tase jätkuvalt madal, halb uudis, et Ühendkuningriigis nakatumiskordaja jälle kasvab.

Harjumaal jätkuvad endised trendid

Olukorrast annab ülevaate viimase 14 päeva nakatumine.

Ohtlikud paigad on Maardu ja Lasnamäe, ka Tallinn tervikuna on tugevalt üle Eesti keskmise.

Nakkuse levik Viimsi vallas ja Harjumaal (ilma Tallinnata) on väga sarnane Eesti keskmisega.

Väike ülevaade Euroopast.

Allpool graafikud Covid 19 levikust mõnedes riikides (Tartu Ülikooli andmed).

Joonisel on päevase juhtumid 100 000 elaniku kohta perioodil septembri algusest  22. detsembrini.  Jätkuvalt on hästi toime tulnud Soome ja Norra. Eesti ja Läti päevaste juhtumite arv on enam vähem stabiilne, aga kõrgel tasemel (7,5 korda enam nakatumisi kui Soomes, nädal tagasi oli erinevus veel neljakordne!).

Leedus on midagi totaalselt lahti (Euroopa liider, nakatumine 2,5 korda kõrgem, kui Eestis ja Lätis). Jätkuvalt kasvab nakatumine Rootsis ja  Ühendkuningriigis, Taani tundub olevat tipust üle.

Maailmas on tänaseks registreeritud 78,5 miljonit nakatunut (nädala eest 73,7) nendest 1,73 (1,64) miljonit on surnud, suremus 3% (3).  Euroopas 21,8 (20,2) miljonit nakatunut, 505 (467) tuhat surnut, suremus 4,6 (4,6) %. Eestis on vastavad numbrid 23 309 (18 682), 192 (157) ja 1,3 (1,3) % .

Optimismiks kahjuks veel põhjust ei ole.

Rahullikke jõule!

 

Viimsi Uudised

Jaga: