Ants Erm: viimsilased on olnud hoolikad ning nakatumisnäitaja langeb

Lõpuks ometi saan alustada oma koroona leviku ülevaateid hea uudisega.

Kaks nädalat tagasi alustasin kommentaariga tõdemusega „ainukese paigana Harjumaal jätkub nakatumisnäitaja tõusu Viimsi vallas“.  Ja kui me veel kaks nädalat tagasi olime Eesti keskmisega samal tasemel, siis tänaseks on see suhe 675:553 Viimsi „eduks“. Ehk siis täna võin öelda, et viimased poolteist nädalat on Viimsi nakatumisnäitaja jõudsalt langenud ja jõudnud tänaseks tasemeni 338. Nii hea ei ole Viimsi tulemus olnud alates detsembri algusest, kui ma sellist statistikat teen.  Senine madalaim näit (365) pärineb 6. detsembrist 2020. Harjumaa valdade, linnade ja linnaosade hulgas on täna madalamad nakatumisnäitajad vaid Anija, Kiili, Kuusalu ja Saku vallas.

Halb uudis – samal ajal ei ole Eesti nakatumisnäitaja sisuliselt langenud, püsides keskmiselt endiselt üle vaid veidi alla 600.

Andmed on alloleval joonisel.

 

Arengud mõnedest Euroopa riikidest

Allpool graafikud Covid 19 levikust mõnedes riikides oktoobri algusest kuni 20. jaanuarini 2021 (Tartu Ülikooli andmed).

Nagu jooniselt näha, on kõige murettekitavam olukord Pürenee poolsaarel, kus nii Hipaanias kui Portugalis on nakatumine tugevas tõusus. Hiljutised Euroopa „liidrid“ Leedu, Tshehhi, Ühendkuningriik ja Iirimaa on tänaseks tugevas langustrendis. Eesti, Läti, Leedu ja Rootsi on hetkel samas „augus“, ainult vahega, et Leedu ja Rootsi on tugevas, Läti nõrgemas langutrendis, Eesti platoo peal.

Soovin kõikidele tugevat tervist!

Tunnusfoto: Visual Hunt

Viimsi Uudised

Jaga: