Äripäev kajastab refide jõupoliitikat Prangli suvilakruntide ümber

Äripäevas on 2. septembril ilmunud ajakirjanik Pille Ivaski uurimuslik lugu „Prangli segasummasuvila: ministeerium lasi prominentide suvekoduunistused õhku“.

Loos keskendutakse erinevate ettevõtjate (Hans H. Luik, Andres Osula, Valdur Kahro jt) luhtunud lootustele saada Prangli saarel rohevõrgustiku tuumalal asuvatele kruntidele suvilate ehitusõigus. Viimsi vallavalitsuse ametnikud olid selle vastu 2018. aastal ning nüüd on need plaanid tagasi lükanud ka omavalitsuste üle järelevalvet teostav Rahandusministeerium.

Muuhulgas sisladab Äripäeva lugu järgmist lõiku:

„Viimsi vallavalitsuses kuni 2018. aastani keskkonna- ja planeerimisameti juhatajana töötanud Erik Vest meenutab, kuidas 2018. aasta kevadel toimus koosolek, mille ta kutsus kokku justnimelt seda sama planeeringut silmas pidades. See jäi tema jaoks Viimsi vallavalitsuses ka viimaseks.

“Ootamatult marssisid koosolekule sisse Valdur Kahro ja Märt Vooglaid (Reformierakonna liige, Viimsi vallavolikogu liige ja ettevõtja – toim), kes ütlesid, et omavalitsus peab ise otsustama, mis toimub rannal ja mingid looduskaitseseadused nendele ei kehti. See oli minu jaoks ka viimane reaalne töökoosolek, mul paluti lahkuda. Mina ütlesin, et mina ei lähe vastuollu looduskaitseseadusega, mis on üle-eestiline ja kui vallavõim suudab ära tõestada keskkonnaametile, et neid suvilaid on sinna nii väga vaja, siis seda tuleb teha natuke teisiti. Mulle heideti ette, et ma ei kaitse piisavalt vallaelanike huve,” meenutas Vest.“

Täies mahus saab Äripäeva uurimuslugu lugeda SIIT.

Tunnusfoto: kuvatõmmis Äripäeva veebist.

Viimsi Uudised

Jaga: