Arutelu Viimsilaste Facebookis toob valla lastekaitsetöötajate suhtes välja nii negatiivset kui positiivset

Facebooki grupis Viimsilased on jõulude eel toimumas aktiivne arutelu Viimsi lastekaitsespetsialistide töö kvaliteedi üle.

 

Toome järgnevalt lühendatult välja selle arutelu iseloomulikumad seisukohad.

Kasutaja Ruth Emilla 20. detsembril: Teen täna uue postituse ja loodan, et see on kaugem üleval kui eelmine. Minu poole on pöördunud juba 10 inimest. Kahjuks ainult ühel on neist positiivne kogemus. Iga äriettevõte, kelle soovitusindeks on alla 8-9 analüüsib oma tegevust. /—/

Kasutaja Johanna: Minul on positiivne kogemus.

Kasutaja Aili: Lastekaitse töötajad on kooli käe pikendus ja vanemaid üldjuhul ei kuulata.

Kasutaja Evelin: või siis ühte vanemat kuulatakse, aga teist mitte. Paljud vanemad ei julgegi oma juhtumi (hooldusõiguste küsimus näiteks) lastekaitsetöötaja vastu minna, kuna kardetakse hullemat asjade käiku. Ja seda siin vallas juhtub palju.

Kasutaja Ruth Emilla: Lastekaitse töötaja ametijuhend näeb ette vanema pädevat nõustamist. Seega kui ta ei kuula vanemat, et järgi ta oma ametijuhendit.

Viimsi Vald: Viimsi vallavalitsus ei ole selle grupiga kuidagi seotud ja ei ole seda postitust palunud kustutada. Kui mõne postituse kustutamise kohta on küsimusi, tuleks seda küsida selle grupi administraatorilt.

Kasutaja Ruth Emilla: Loodan, et admistraatorid vastavad minu küsimusele, kes oli see isik, kes lasi minu postituse kustutada. Minu jaoks on kõik vallaametnikud Viimsi vallavalitsus. Mina kahtlen, et teie, kes selle kommentaari kirjutasite, saate oma pea anda, et ükski teie töötaja ei palunud minu postitust kustutada.

Teie sõnad on lihtsalt ilusad loosungid. Tegelikus on palju hullem ja igas vallas – ei vasta kirjadele, hämatakse, halvustatakse küsijaid jne. See kõik on emotsionaalne vägivald, milles ametnikud peaksid olema eeskujuks, mitte vastupidi.

Kasutaja Helle: Minul on viimsi vallaga ainult positiivsed kogemused, sh lastekaitseapetsialistidega. Omal ajal oli mul väga keeruline ja raske olukord ja viimsi vald oli igati mul selja taga ja toetas nii kuidas vaja ja võimalusi oli. Väga võimalik, et personal on vahetunud, aga tollal oldi mulle ikka väga suureks toeks ja abiks ja meenutan Viimsi valda alati hea sõnaga.

Tunnuspilt: pexels.com

Loe samal teemal:

Segadused Viimsisse lastekaitsespetsialisti värbamisel”

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: