Atso Matsalu kinnitusel saavad volikogu juhid hüvitisi igakuiselt, sõltumata ka istungil mitte osalemisest

Viimsi vallavolikogu esimees Atso Matsalu (Eesti 200) saatis 29. augustil vastuskirja volikogu liikme Ivo Rulli (Kogukondade Viimsi) taotlusele avalikustada volikogu esimehe ja aseesimehe hüvitised summadena.

Toome alljärgnevalt vastuse ära täismahus:

“Volikogu kantselei poolt avalikustatav tasude maksmise arvutamise dokument on asutusesisene dokument, mille eesmärk on rahandusosakonna teavitamine, kui palju ja kellele väljamakseid teostada. Volikogu esimees ja aseesimehed saavad hüvitisi igakuiselt, sõltumata volikogu istungil osalemisest või mitte osalemisest.

Volikogu otsused, millega on esimehe ja aseesimeeste hüvitised määratud ja mille alusel rahandusosakond väljamakseid teostab, on avalikud ja leitavad valla dokumendiregistrist ning need summad on igakuiselt muutumatud. Erisus volikogu ja komisjoni liikmetega on see, et volikogu lihtliikme, komisjoni liikmete, esimeeste ja aseesimeeste tasud sõltuvad kohalkäimisest ja on seega muutuvad, mistõttu koostab volikogu kantselei igakuiseid tasude maksmise arvutusi.

Seega, volikogu esimehe ja aseesimehe hüvitise suurused on juba avalikud ja leitavad valla dokumendiregistrist SIIT  ja SIIT ”.

Eelnevast lähtuvalt on võimalik esmakordselt avalikustada täpsed kogusummad, mis on makstud volikogu praeguse koosseisu esimeestele ja aseesimeestele seisuga 31. august 2023:

  • volikogu esimees Lauri Hussar, Eesti 200 (perioodil november 2021 kuni märts 2023 juhatas 19 istungi tööd): 24 286 eurot ja 37 senti;
  • volikogu esimees Atso Matsalu, Eesti 200 (perioodil aprill kuni august on juhatanud 4 istungi tööd): 5112 eurot ja 92 senti;
  • volikogu aseesimees Jan Trei, Isamaa (perioodil november 2021 kuni august 2023 ei ole juhatanud mitte ühegi istungi tööd ja on puudunud neljalt istungilt): 14 060 eurot ja 20 senti;
  • volikogu aseesimees Pille Petersoo, Vali Viimsi/sotsid (perioodil november 2021kuni juuni 2023 juhatas kahel korral ligi veerand tundi 2 istungi tööd): 12 728 eurot;
  • volikogu aseesimees Antoon van Rens, Vali Viimsi/sotsid (perioodil juuni kuni august 2023 ei ole juhatanud mitte ühegi istungi tööd): 1278 eurot ja 20 senti.

Tunnuspilt: pexels.com

Loe samal teemal:

Avalik taotlus volikogu aseesimeeste hüvitiste avalikustamiseks”

Võimuliit kinnitas, et ka istungist mitte osa võttev aseeesimees saab 640 eurot hüvitist”

KÕVA SÕNA: volikogu sotsil pole õnnestunud loobuda 640-eurosest istungihüvitisest”

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: