David Pärnamets soovib müüa vallale kinnistu Tammede pargi laienduseks

Viimsi valla dokumendiregistrisse on 1.märtsil jõudnud ettevõtja David Pärnametsa kirjalik ettepanek vallavalitsusele ja volikogule.

Oma kirjas väljendab Aadli Kinnisvara juhatuse liige David Pärnamets huvi müüa Haabneemes asuvat Lubjametsa kinnistust vallale.

Kuna Pärnamets pole saanud vallalt luba muuta antud kinnistu sihtotstarve elamumaaks, pakub ta oma 36 tammega maad müügiks Viimsi vallale.

Kuvatõmmis Maa-ameti kaardirakendusest (kliki pildile, et näha seda täismahus).

Antud kinnistu vahetusse naabrusse lubasid tänased Viimsi võimuliidu poliitikud eesotsas Siim Kallasega rajada 2018. aastaks Tammede pargi. Seda lubadust on võimule saades tuimalt ignoreeritud ning täna on vallajuhtide poolt antud uus lubadus rajada Tammede park aastaks 2025.

David Pärnamets kirjutab oma pöördumises muuhulgas järgmist:

„Pakume tehingu hinnaks 38€ ruutmeeter, mis jääb tunduvalt alla piirkonna elamumaa hinna ja arvestab samas kinnistu väärtusliku asukoha ning sellel täna kasvava puistu esinduslikkuse ja loodusliku väärtusega. Maa omandamisel saab vald asuda tammede pargi idee realiseerimisele suure sammu lähemale, väärtustades alal juba olevaid vanu ja vaatamisväärseid tammesid. Alternatiivina oleme endiselt valmis ka oma maa osaliselt elamumaaks muutmisele (nt ca 6-7 elamukrundiga hoonestamine) ja valdavas osas vallale loovutamiseks (vähemalt ⅔ mahus vastutasuks sinna üksikelamute ehitamise õiguse eest).”

Täismahus saab David Pärnametsa kirjaga tutvuda SIIN.

Tunnusfoto: piir tulevase Tammede pargi ning Lubjametsa kinnistu vahel.

Loe samal teemal:

“Siim Kallas hääletas maha omaenda valimislubaduse”

“ON, MIDA OODATA! Arupärimine Tammede pargi tegemata jätmise kohta”

Viimsi Uudised

Jaga: