Volikogu revisjonikomisjon jääb jätkuvalt teovõimetuks

4. märtsile planeeritud Viimsi volikogu revisjonikomisjoni juhtide ja koosseisu valimine lükkub koroonapiirangute tõttu määramatusse.

Möödunud aasta 22. septembril otsustas volikogu võimuliit maha võtta revisjonikomisjoni senise esimehe Ants Ermi (Kogukondade Viimsi). Kuna samas uut kandidaati revisjonikomisjoni juhiks ei esitatud, jätkas komisjon tegevust 3-liikmelisena (kuigi volikogu otsus on, et revisjonikomisjoni kuulub 5 liiget). Tänavu aasta alguses lahkus revisjonikomisjonist Raimo Tann (Keskerakond) ning mittetöötavasse komisjoni jäi vaid 2 liiget – Raivo Kaare (Rannarahvas) ja Madis Saretok (EKRE).

Varasemalt on Kogukondade Viimsi esindaja volikogus Ivo Rull teinud korduvalt ettepanekuid seada sisse e-hääletamise kord nii volikogus toimuvateks isikuvalimisteks kui Viimsi külade ja alevivanemate valimisteks.

Volikogu esimees Taavi Kotka (valitud Reformierakonna nimekirjas) ja võimuliit (Reformierakond, Isamaa, Keskerakond, Rannarahvas) on need ettepanekud kõik tagasi lükanud. Nüüd pole koroonapiirangute tõttu võimalik volikogu liikmetel isikuvalimisteks koguneda ega pliiatsiga paberilehtedele ristikesi teha.

Peagi on volikogu revisjonikomisjon juba poolt aastat teovõimetu. Ligi 3,5 aastat pole ühtki istungit pidanud Viimsi volikogu transpordi- ja heakorrakomisjon.

Samuti on aastaid valimata ka Haabneeme ja Viimsi aleviku alevikuvanemad, sest valimisteks vajalikku kvoorumit pole kokku saadud.

„Tänane Viimsi võimuliit pole senini tahtnud tegeleda e-valimiste võimaluse loomisega ei volikogus  toimuvateks isikuvalimisteks ega valla külades ja alevites vanemate valimisteks. Kui Kogukondade Viimsi saab sügisel piisavalt tugeva mandaadi, on see üks paljudest asjadest, mille kohe ära teeme,“ kommenteeris Ivo Rull.

Tunnusfoto: kuvatõmmis Vabariigi Valimiskomisjoni e-valimisi tutvustavast videoklipist.

Loe samal teemal:

„Opositsiooni survel korraldatakse lõpuks revisjonikomisjoni esimehe valimised“

„REKORD! Viimsi volikogu komisjon pole 3 aasta vältel pidanud mitte ühtki koosolekut“

Viimsi Uudised

Jaga: