Eesti Ekspress käsitleb Viimsis asuvas farmaatsiatehases plahvatanud äritüli

Ajakirjanik Oliver Kund on 3. novembri Eesti Ekspressis avaldnud uurimusloo “Suur vitamiinisõda Viimsis: farmaatsiatehase töötajad omastasid retseptid, lõid oma firma ja üritasid populaarse brändi turult välja süüa”.

Lugu keskendub Viimsis Vanapere tee ja Lao teega piirneval kinnistul asuva farmaatsitehase omanike  Veiko Saluste ja Marc Gellingsi ning  ettevõtte endiste töötajate Sander Murumetsa, Imre Annilo, Tanel Sauli ja Indrek Viirpalu vahelisele äritülile.

Artikli autor toob välja, kuidas Veiko Saluste ja Marc Gellingsi poolt 20 aastat tagasi edukalt loodud farmaatsiatööstus on tänaseks sisuliselt lakanud toimimas. Ettevõtte tegevuse torpedeerimisse on väidedavalt kaasatud ka Ravimiamet. Samuti on loos välja toodud, kuidas tegutseva firma külje alla loodi varidirektori abil analoogne ettevõte, millesse üle läinud töötajad võtsid seejärel üle oma endise tööandaja kliendid ja tooteportfelli.

Marc Gellings omakorda süüdistab nüüd Veiko Salustet ettevõtte varade kõrvalekantimises ning on lasknud tema pere varad 3 miljoni euro suuruse nõude katteks arestida

Loe Eesti Ekspressi lugu täismahus SIIT.

Viimsi Uudised küsib: kas 1990ndate ärikombed on tagasi?

Viimsi Uudised

Jaga: