Eesti Ekspress: Viimsis kui kummaliste intriigide pesas pole vanad kombed kuhugi kadunud

Ajakirjanik Sulev Vedler on 23. novembri Eesti Ekspressis avaldanud pikema uurimusliku loo “EKRE kaunitar avastas „Vallalise kaunitari“ abil Rohuneeme sadamast korralageduse”.

Lugu käsitleb pikemalt aega valla revisjonikomisjoni fookuses püsinud teemat Sadama tee 11 ja 11a asuva väikesadama arenduse ning seal valla rahalisel toetusel soetatud aeroglisseri kasumise kohta.

Toome järgnevalt ära antud loo olulisemad lõigud vabaks tsiteerimiseks lubatud mahus.

“Revisjonikomisjoni akt valmis juunis, kuid seda pole tänini kinnitatud. Juulis manitses volikogu esimees Lauri Hussar (erakonna Eesti 200 boss), et „täpsustamist vajab väide, kas aeroglisseriga on üldse osutatud turismiteenust. Enne, kui minna valla nimel kellegi peale kaebust kirjutama, peab selles faktis olema täiesti kindel.“”

“Aeroglisser on aga vaid osa Menningu revisjonist. Teine ja hoopis olulisem osa puudutab kahe Rohuneeme sadamas asuva krundi kasutamist. „Visuaalselt ilus rannajoon on muudetud poolikuks ja üles kaevatud mudaseks väljaks ning kinnistuid kasutatakse kasutu vanatehnika hoidmiseks,“ kurtis Jaanus Krigolson. Ka kinnistute puhul avastas Kristel Menning, et asi on mäda.”

Ajakirjanik Sulev Velder jõuab loo lõpus järeldusele: “Viimsi on olnud aastaid kummaliste intriigide pesa. Praegune lugu tõestab, et vanad kombed pole kuhugi kadunud.”

Täies mahus saab Eesti Ekspressi uurimuslugu lugeda SIIT.

Tunnuspilt: kuvatõmmis Eesti Ekspressi veebist.

Loe samal teemal:

“Revisjonikomisjon Rohuneeme väikesadama hoonestusõigusest ja aeroglisserist”

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: