Eesti sõjamuuseum avab Viimsis uuenenud sõjatehnika angaari

Tähistamaks veteranipäeva avab Eesti sõjamuuseum laupäeval 20. aprillil Aiandi ja Vehema tee ristis asuva sõjatehnika angaari hooaja kolme uue eksponaadiga.

Sõjatehnika angaari uusim eksponaat on mitmeotstarbeline mehitamata maismaasõiduk (unmanned ground vehicle – UGV) THeMIS.  Sõiduki töötas välja Eesti päritolu  Euroopa juhtiv robootika ja autonoomsete süsteemide arendaja Milrem Robotics. Sõiduk on Milrem Roboticsi annetus ning jääb angaaris alaliselt.

Sõjatehnika angaari nn tankida rivi täiendab õhutõrje-liikursuurtükk ZSU-57-2. Tegemist on sõjamuuseumi kogusse kuuluva NSVL Liidu päritolu relvaga, mis viimased 12 aastat oli eksponeeritud Lennusadamas.

Kolmas uus eksponaat on NSV Liidu luuresoomuk BRDM-2. Kuigi Eesti kaitsevägi annetas selle sõjamuuseumile pärast mahakandmist enam kui kümme aastat tagasi, pole seda sõjatehnika angaaris kunagi varem eksponeeritud.

Jätkuvalt näeb sõjatehnika angaarist nn Narva tanki T-34/85, Ukraina kaitsjate poolt puruks lastud Vene tanki T-72B3, legendaarse Saksa ründesuurtüki Sturmgeschütz III Ausf. G, Nõukogude „täisauna“ ja palju muud. Angaari teine pool on täidetud suurtükkide ja haubitsatega.

Sõjatehnika angaar on nüüdsest avatud kolmapäevast pühapäevani.

20. aprillil on veteranide auks sissepääs sõjamuuseumisse ja angaari kõigile tasuta. Pileti ostmise asemel kutsume üles annetama veteranide toetuseks. Angaaris tegutseb Faina Ukraina supipuhvet, mis kostitab ehtsa Ukraina rindesupiga.

Tunnuspilt: Eesti sõjamuuseumi rasketehnika angaar.

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: