FOTOGALERII: Komposti kinnistul toimub mastaapne jäätmekäitlus

Kuigi vallavanem Illar Lemetti (Reformierakond) kinnitas möödunud aasta aprillis volikogu liikmete Ants Ermi ja Ivo Rulli (Kogukondade Viimsi) arupärimisele vastates, et Komposti kinnistul ei ladustata prügi, on sinna kerkinud uued prügimäed ning kohale on toodud jäätmete töötlemise agregaadid.

Komposti kinnistul ehk endise nõukogude armee raketibaasi autoparkla territooriumil toimetab täna AVTootmine OÜ.

Vallavanem Illar Lemetti kirjutas 22. aprillil 2020 järgmist:

Lp. Ants Erm

Lp. Ivo Rull

Vastus arupärimisele : Rohuneeme terviseraja kõrvale on tekkinud prügila

Lugupeetud volikogu liikmed

Vastused arupärimisele annan küsimuste esitamise järjekorras.

  1. Komposti kinnistule (89001:003:6430) ei ole väljastatud jäätmekäitluseks lube.
  2. Komposti kinnistu omanik on AVTootmine OÜ (registrikood 14824756). Kinnistul ei ladustata prügi, vaid omanik likvideerib seal juba aastaid olnud ja eelmise omaniku poolt toodud jäätmeid, sellest ka mõningane segadus kinnistul.
  3. Eelmisele kinnistu omanikule BTRK OÜ tehti ettekirjutus jäätmete likvideerimiseks. Ettekirjutus täideti osaliselt ja ära viidi nähtavad jäätmed. Suur osa jäätmetest on kaetud pinnasega ning kinnistu uus omanik tegeleb järelevalveosakonna kontrolli all nende lahtikaevamise ja utiliseerimisega.

Lugupidamisega,

/allkirjastatud digitaalselt/

Illar Lemetti

vallavanem

Koostas : Karin Mägi

Viimsi Uudised käis 15. aprillil 2021 Komposti väljakul toimuvat pildistamas. Vaata fotogaleriid allpool:

AVTootmine OÜ, mis kuulub äriregistri andmeil Anastassia Vommile, on tänavu aasta I kvartalis maksnud riigile makse 1 euro ja 10 senti. Tema abikaasa on Mihhail Vomm, kellest saab lähemalt lugeda Äripäevas 27. septembril 2019 ilmunud ajakirjanik Koit Birnkmanni artiklist „Kurikuulus prügiärimees laiendab haaret“.

Viimsi volikogu keskkonna- ja heakorrakomisjoni aseesimees Ivo Rull ütles, et vallavanem Illar Lemettil on aeg silmad avada ning lõpuks ometi tegutsema asuda.

„Sellist uskumatut bardakki Rohuneeme maastikukaitsealal ei tohiks Viimsi vald tolereerida enam mitte üks päev,“ ütles Rull.

Loe samal teemal:

„GALERII: Rohuneeme terviseraja kõrvale on tekkinud prügila“

Viimsi Uudised

Jaga: