Viimsi Villemi följeton: oravate kevadine jooksuaeg

Metsarahva hulgas liigub seniajani vahvaid lugusid sellest, mis möödunud kevadel kohalike poliitloomade hulgas toimus.

Toona said valijatele sotsdem väärtusi pajatunud pehmetest broileritest Annikast ja Raimost üleöö hoopiski kesikud. Oo seda rasvast rahulolu uues rohelises sulus! No paneb endalgi suu vett jooksma!

Tänavu kevadel on Viimsi metsades nähtud sageli silkamas kollastes vestides orvapoisse. Igaühele, kes ette jääb, hakkavad nad pajatama uskumatuid lugusid. Et mets tuleb kohe maha võtta ning teha asemele üks korralik spordihall. Vahest isegi mitu spordihalli! Einoh, sirutame kõik üheskoos nüüd käed laiali, räägib üks orvapoiss pastori paatosega. Ja siis kohe lisab oma partei programmipunkti – ja nüüd kõik marss üheskoos metsa langetama, et saaksime sinna püstidada spordihalle! Kõige selle kõrval on vallamaja mäkrade plaan rajada ranna veerde kepikõnnikeskus vaid üks vaoshoitud morsipidu.

Teine orvapoiss olla hakanud end pidama hoopiski räimeks. Ning pajatab nüüd, et randa tuleb rajada jalgpallihall! Et pole tähtis kuhu, aga halli ja palli peab saama! No mida värki?! Töökad koprad vangutasid selliste jutu peale päid ning siirdusid tamme rajama. Ehk külm vesi kraavides paisub nii kõrgele, et orvapoisid jahtuvad maha.  Või muutuvad veetõkked nõnda laiaks, et oravatel ei õnnestu enam metsavahel oma hulle jutte levitada. Ju näis, kas avitab.

Pidasin ka ise rebastega nõu, et mida selliste vahutajatega teha. Leidsime, et ega miski muu ei aita kui vaktsineerimine! Hull jutt, mis esmalt tundub maru, võib taudina levima hakata ja selle vastu on abi vaid kaitsepookimisest. Oravad teatasid kohe, et nemad ennast torkida ei lase. Et iga vaba orava võõrandamatu õigus on käsi laiali ajades vahutavat juttu suust välja ajada. Aga ülejäänud metsaasukad otsustasid teha talgud, et kõik ikka saaksid vajaliku doosid astreid ja seened ka sügiseks kätte.

Ja veel on kuulda, et vallamaja mägrad pole üldse huvitatud metsavahel toimetava piraatprügila likvideerimisest. Mäkrade ninamees olla öeldnud, et pole seal miskit prügi, tehakse vaid keskkonnasõbralikku komposti. No mida kompotti?!? Seda prügila asja metsarahavas niisama ei jäta! Omalt poolt tsiteerin klassikut: „Oota Sa, jänespüks!“

Loe samal teemal:

„Viimsi Villemi följeton: vallaisandad ja metsaelukad“

„Viimsi Villemi följeton: kolm veidrat Viimsi kunni“

„Viimsi Villemi följeton: safarirahva kibe kiirus ja pikk liug“

„Viimsi Villemi följeton: sinikael- ja poliitpardid“

„Viimsi Villemi följeton: metsaveerde planeeritakse kepikõnni keskust“

Viimsi Villem on följetonist,  kes teeb Viimsi Uudistele kaastööd teenimaks oma igapäevasele vorstile natuke leiba.

Viimsi Uudised

Jaga: