Jaak Sepp: kellega on võimalik?

Selline küsimus tekkis koduteel plakatitelt vastuvaatavaid nägusid silmitsedes.

Riigikogu valimised on käimas ja üsna paljude inimeste ees on arvatavasti sama küsimus – keda usaldada? Kas neid, kes on lubanud personaalset lähenemist igale kodanikule, mis tegelikkuses on väljendunud ainult maksumaksja rahakoti tuulutamises? Lubatud Prangli tuulepargist, isesõitvatest bussidest ja müstilisest 6 senti MWh eklektrist eest ma pigem ei räägi. Kui nende lubaduste meeldetuletamise puhul tekkiv viha energiaks muuta, saaks terve eesti rahvas tasuta voolu pikaks ajaks.

Või valida seltskonda, kes kindlate kätega on aastatega suutnud vallas tekitada veepuuduse, lõksujäänud loomad ning hävitanud sihikindlalt olemasolevat ökosüsteemi? Kindlate kätega!

Või punaste plakatitega tegelasi, kelle minister vähiraviplakatiga seistes rahakogumisega enesereklaami teeb, samal ajal vähiravimite käibemaksu alandamise eelnõule vett peale tõmmates. Ülim silmakirjalikkus. Unistusest kõik ühtemoodi läbi maksusilmuse vaeseks teha ma üldse ei räägi.

Päästke Eesti? Kelle eest? Võib-olla tuleb hoopis viimaste uudiste valguses mustades kaabudes meeste eest Eestimaad päästa.

Isamaa? Kaks nädalat enne valimisi suruti riigikogus just isamaalaste kaasabil läbi öösihikute jahipidamiseks kasutamise eelnõu. Kindlasti ei ole võimalik ega ka vajalik jahipidamise täielik keelamine, aga niipalju võiks empaatiat ning aumehelikkust olla, et vähemalt söömise ajal ning öösel loomad rahule jäetaks. Nagunii on relvaga inimene igast loomast üle.

Kes koduvallast veel sõelale jäävad – teleseriaali kangelane, kes koduperenaiste südamed kõvemini põksuma paneb ja nende abikaasadel pulsi lakke ajab? Miks ka mitte, erinevalt teistest ei ole ta kogukonnale kurja jõudnud teha.

Valik on teie, paremat Eestit kõigile.

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

 

 

Jaga: