REPLIIK: Imatra Elekter ASi omanikfirma juhi poolt avalikult viimsilastele antud lubadus ei pidanud

Väga paljudele viimsilastele tuli halva üllatusena märtsi alguses laekunud Imatra Elekter AS arve veebruari elektritarbimise ja võrguteenuse eest.

Alles selle arve saamisega jõudis paljude viimsilasteni esmakordselt info, et alates tänavu 1. veebruarist oli võrguettevõtte tõstnud võrguteenuse põhitariifi keskmiselt 23,7%.

Viimsilaste Facebooki rühmast toimuvast elavast arutelus nähtub, et kui inimesed pöördusid oma pahameelega Imatra Elekter ASi poole, said nad järgmise vastuse:

Saame selgitada, et 31.10.2022 Päevalehes olid uued hinnad toodud ning hinnamuudatuse info oli ka Imatra kodulehe avalehel uudiste all, mille info oli lisatud 08.11.2022.”

No tule taevas viimsilastele appi!

Kas võrguettevõte tõesti eeldab, et inimesed käivad nende lehel pidevalt uudiseid lugemas? Või peavad nad piisavaks teavitust, kus suhteliselt tagasihoidliku loetavusega ajalehes ilmub ametlike teadeannete rubriigis lühike hinnatõusu info?

Mitte keegi Viimsilaste rühmas senini arvamust avaldanutest pole kirjeldanud, et talle oleks saadetud hinnatõusu kohta e-meil või teavituskiri.  Viimsi Uudiste toimetus pole saanud võrguettevõttelt hinnatõusu kajastavat pressiteadet. Kuna uudist pole ilmunud ka muudes meediakanalites, saab järelda, et hinnatõusu teade ilmuski vaid ettevõtte veebis.

Pärast Imatra Elekter ASi ostu ütles Elektrilevi juhatuse esimees Mihkel Härm intervjuus Viimsi Uudistele järgmist:

“Saame viimsilastele lubada, et täna kehtivad võrgutasud järgmise 2,5 – 3 aasta jooksul ei muutu.”

(Viimsi Uudised 25.03.21).

Loe samal teemal:

Elektrilevi jätab Imatra Elektri võrgutasud Viimsis kuni 3 aastaks muutmata”

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: